Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

dec 30 2008

Štefanský výstup na Kľak 2008

Autor

Štefanský výstup na Kľak 2008

Kľak. Nadmorská výška 1351 m. n. m. Výrazný hôľnato-skalnatý, zaujímavý a impozantný vrchol na hlavnom hrebeni južnej časti Lúčanskej Malej Fatry. Dobrý vyhliadkový bod s kruhovým výhľadom. Na vrchole je umiestnený kríž. Trochu strohé informácie, však? Pre náš tím a obzvlášť pre mňa je Kľak symbolom príťažlivosti, tajomnosti, neustále volajúci navštíviť jeho nádherné okolie v ktoromkoľvek období.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Dátum :
26.12.2008
Organizátor :
OZ Hikers
Doprava :
BUS, autá
Zastávka :
Kľačno, Fačk. sedlo
Oblasť :
Malá Fatra -
Lúčanská časť
Štart :
Fačk. sedlo 798 m
Cieľ :
Kľak 1352 m
Prevýšenie :
559 m
Vzdialenosť :
5 km
Čas výstupu :
Nie je dôležitý,
hlavne, že je pohoda
Čas zostupu :
Rôzny,
závisí od mnohých faktorov
Jedlo a voda :
Vlastné zásoby
Geologické zloženie :
Vápenec
Mapa :
VKÚ Harmanec, č. 157
Súľovské vrchy
M 1:50000

A tak tomu bolo aj dňa 26. decembra 2008. Postupne sa stretávame na parkovisku Fačkovského sedla zaplnenom v hojnom počte autami. Ľubošš, Filip, Ľuboš s rodinkou, Peter a ja so sestrou a bratom. Pozdravy, podanie rúk, objatia, štartovací kalíšok na zahriatie /vodičom len „symbolicky“/ pôsobia uvoľnene na naše duše počas týchto bohužiaľ výhodnejších, zábavných, dátovo neobmedzených a nekonečne luxusných sviatkov Vianoc. Gabina prichádza posledná. Tradične :-). Samozrejme nesmie chýbať výborná partia ľudí stojaca za stránkou trekker.sk.

Sme všetci komplet?“, zaznie otázka. „Áno!“ Pozvoľna začíname naberať výškové metre. Pretože najdôležitejším faktorom je vynikajúca atmosféra z výstupu, dobrý pocit, stretnutia s priateľmi podobného „postihnutia“, samotnému výstupu sa teda nebudem venovať úplne podrobne. Pár metrov pod vrcholom, zahalení v mrakoch, dávajúc pozor na šmykľavom teréne je to naplnené do bodky. Turistický chodník nám skrížili „rokošporťácke dudrieny“ a členovia /chalani/ spolu s ich krajšou časťou /slečny/ organizovaní pod vlajkou klubu KAT. Radosti nebolo konca kraja. S „KATmi“, Maťom, Braňom a Michalom, ktorého som takmer nespoznal, sme absolvovali v roku 2008 expedíciu ELBRUS BUS I. pod záštitou CK ROKOŠPORT. Maťovi vybavím moju podlžnosť nepriamym útokom na svetový trh s hliníkom v podobe transakcie s hliníkovými ešusmi. V týchto časoch nestability na trhoch sa to môže javiť ako čistá špekulácia :-). S Braňom prehodím pár slov o pripravovanom filme zachytávajúcom spomínanú expedíciu ELBRUS.

Na vrchole sa nezdržujeme dlho. Spoločné foto, vrcholovica, výhľady stále žiadne. Veľkú pochvalu si zaslúžia Ľubošove a Zuzkine deti, Miriam, Samko a Sabinka za výstup bez frflania. Odmenou Samkovi a Sabinke je transport dolu v improvizovaných záchranárskych saniach. Hlavnými záchranármi sú Gabina a Peter Antol.

Kapitolu Štefanského výstupu na Kľak 2008 uzatvárame na salaši vo Fačkovskom sedle rozličnou zmesou tekutín. Slzou v oku, becherovkou v pohári a kofolou pre vodičov. 26. decembra 2009 sme tu opäť v plnej paráde. Príďte, neoľutujete!

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

Nie je možné pridať komentár.