Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers Kalendár podujatí Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

'Krátke správy'

jan 20 2017

Lysec (veľkofatranský) aktuálne

Autor

Lysec (veľkofatranský) aktuálne

Trasa: Kašová – chata Lysec – Grúň – Lysec – Poľka – Medzijarky – Kašová. Modrá prešliapaná lyžiarmi aj pešiakmi, žltá v hornej polovici hojne rozlyžovaná. Cez zvážnicu pod Poľkou sú padnuté dva stromy. Viac galéria namiesto slov.

Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

sep 06 2016

Chorvátsko – Sutvid(Velika Kapela)

Autor

Chorvátsko - Sutvid(Velika Kapela)

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku na Makarskej v oblasti blízko Živogošče a nevydržíte celý čas fungovať len pri hladine mora… Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

jún 11 2015

Legenda

Autor

Legenda

Dionýz Kuráň (* 16. marec 1971, Považská Bystrica – † 22. december 2012, Malý Kežmarský štít) bol slovenský horolezec a dlhoročný slovenský reprezentant v tomto športe. Takto Vám odpovie wikipédia, keď sa jej na Dina Kuráňa opýtate. Osobne som ho nepoznal a ani nikdy nestretol, ale jeho meno a najmä odkaz ktorý zanechal na skalách, v mysliach a pamäti lezcov a horolezcov, skrátka v histórii slovenského lezenia cítim veľmi výrazne. Dino bol a stále je pojem. Zanechal za sebou hlbokú brázdu v podobe množstva prelezov a preistených ciest. Ak ste niekedy liezli cestu od Dina, asi dáte za pravdu ďalšiemu z citátov, ktorý som si od wiki požičal: „Jeho cesty sa stali známe nielen tvrdou klasifikáciou, ale aj psychickou náročnosťou s minimom istení.“ Vyliezť niektorý z jeho počinov som si predsavzal už dávnejšie, ale až v momente, keď som na jar vyliezol svoj prvý 7A boulder (zodpovedá 8 UIAA, resp. niečo viac) som si povedal, že nadišiel ten správny čas vyskúšať Dinovu krásnu 7+ku na Priedhorí. Jej názov je veľmi výstižný a pristane ceste i jej autorovi: Legenda Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

jún 11 2015

Outdoorová akcia na Liptove

Autor

Outdoorová akcia na Liptove

V dňoch 19. – 21. 6. 2015 sa v Hrabovskej doline uskutoční 1. predajná výstava stanov a vybavenia. V rámci akcie predstavia svoje produkty výrobcovia ako Husky, Coleman, MSR, Hannah, Petzl a ďalší. Počas výstavy bude okrem stanov prezentované aj vybavenie do prírody, praktické vecičky pre kempovanie a ku všetkému bude poskytnutý odborný výklad a poradenstvo. Okrem vyššie uvedeného bude možné pri príležitosti tejto akcie získať zľavy až do výšky 50% na nákup stanov, spacákov a vybavenia do prírody. Pre viacej informácii kliknite na leták pod textom.

Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

máj 23 2014

Hrádok stále ohrozený ťažbou !

Autor

Hrádok stále ohrozený ťažbou !

Dňa 22.5.2014 som na Hrádku stretol dvoch ľudí, ktorí sa ma pýtali či viem, že sa nachádzam v ťažobnom priestore (!!). Keď som pochopil, že si nerobia žarty, opýtal som sa či vedia, že sa nachádzajú na chránenom území. Odpoveď: ťažobná oblasť bola vraj skôr ako vyhlásenie chráneného územia a preto platí, že to je ťažobná oblasť (vitajte na Slovensku). Prečo to píšem? Vyzerá to tak, že mašinéria v tichosti pokračuje. Prosím každého, kto má možnosť získať akékoľvek bližšie informácie, nech tak urobí. Petícia, ani vyjadrenia starostov evidentne nezastavili aktivity okolo plánovanej ťažby. Čítaj ďalej »

5 komentárov

mar 04 2014

Sivý vrch

Autor

Sivý vrch

Prvý marcový deň v dolinách pripomínal neskorú jar, a tak sme sa za zimou vybrali do Západných Tatier. Neistá predpoveď počasia zmenila pôvodný plán a voľba padla na najzápadnejší vrchol tatranského hrebeňa. Zo snehu sa dalo vytešovať až od prístrešku (cca 1200 m.n.m.), vyššie v lese bol chodník pod čerstvým popraškom mierne ľadový. Na hrebeni snehu pribúdalo a pod prvou reťazou sme ho mali aj po kolená. Na vrchole sme si užili trochu vetra a pokochali sa panorámou hornej Oravy. Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

feb 03 2014

STOP ťažbe andezitu v pohorí Vtáčnik

Autor

STOP ťažbe andezitu v pohorí Vtáčnik

Členovia hikers.sk by radi dali do pozornosti možnosť vyjadriť svoj nesúhlas s ťažbou andezitu v pohorí Vtáčnik. Oblasť ťažby sa nachádza v blízkosti turistami vyhľadávaných lokalít, Gepniarovej a Bystričianskej doliny, lezeckej oblasti Hrádok a bouldrovej oblasti Končitá. Nevôľu s ťažbou nerastu v tejto lokalite prejavujú aj obyvatelia blízkych obcí Kamenec pod Vtáčnikom a Zemianske Kostoľany, ktorých sa táto ťažobná aktivita priamo dotýka. Čítaj ďalej »

1 komentár

jan 30 2014

Malý Fatranský Kriváň

Autor

Malý Fatranský Kriváň

Posledný januárový víkend sme sa boli prejsť na Malý Kriváň zo Sučian. Snehové podmienky pripomínali skôr máj, súvislejšia pokrývka bola až od Vendovky. Na vrchole ľadový vietor a pekné invezné výhľady. Mačky nebolo treba ale palice hlavne na zostupe pomohli. Čítaj ďalej »

1 komentár

jan 28 2014

Testujeme produkty Trekmates

Autor

Testujeme produkty Trekmates

Dorazil k nám balík produktov od Trekmates, britskej značky, o ktorej som až donedávna nevedel vôbec nič. Momentálne pre Vás pripravujeme sadu testov, ktoré by mali tieto produkty preveriť v akcii. Na niektorých štítkoch svieti „lifetime guarantee“, čo v dnešnej dobe už naozaj nie je úplne bežné. Pamätám sa, že som mal kedysi zapalovač Zippo s doživotnou zárukou. Nikdy som sa nedozvedel či by to naozaj fungovalo, lebo som ho stratil ešte skôr, ako som prestal fajčiť. A to už bolo naozaj dávno. Ničmenej Trekmates používajú spoľahlivé materiály ako gore-tex, wind stopper, alebo ion-mask (ten nepoznám 🙂 ) a okrem toho disponujú puncom partnera britských horských vodcov, čo dodáva značke na grádoch a dôveryhodnosti. Hneď ako sa nám podarí tieto chrumkavé kúsky dostatočne preveriť dozviete sa, či sú hodné takéhoto velhlasu.

Žiaden komentár

jan 13 2014

Končitá je magické miesto

Autor

Končitá je magické miesto

Ak duša človečia pohladiť potrebuje, všetkými zmyslami a kanálmi telesnej schránky vstrebať silu do seba, tú ktorou ju len matka Zem môže obdarovať, nech cíti sa pozvaná v akúkoľvek dobu na miesto, ktorého čaro slovami opísať aj tak je nemožné. Na Končitej je pekne aj keď pekne nie je. Tu nehrá rolu počasie, ani žiadne iné slovo obsiahnuvšie v sebe čas. Snáď len často, to áno. Navštíviť ju tak často, ako sa len dá. Vstúpte na miesto, ktoré by elfovia hrdo pokladali za jednu zo svojich kráľovských metropol. Čítaj ďalej »

5 komentárov

Ďaľšia strana »