Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

nov 07 2018

HoryZonty za účasti významných horolezcov i dobrodruhov

Autor

HoryZonty za účasti významných horolezcov i dobrodruhov

Horolezec Peter Hámor spolu s režisérom dokumentu Vrcholová príťažlivosť Rasťom Hatiarom otvoria vo štvrtok 8. novembra 13. ročník festivalu dobrodružných filmov HoryZonty v Trenčíne. Zastrešovať ho bude Kino Hviezda a Klub Lúč.

Dvojica príde predstaviť film Vrcholová príťažlivosť, ktorý získal ocenenie Grand prix za najlepšiu snímku na Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade. Aj druhým festivalovým hosťom bude horolezec. Michal Sabovčík spolu s paraglajdistom Jurajom Koreňom sprostredkujú obecenstvu zážitky z expedície v Antarktíde, počas ktorej vyliezli a zleteli z jednej, doteraz nedotknutej a ani nepomenovanej hory v Antarktíde.

O tom, že dobrodružstvo nie je len pre chlapov, príde porozprávať mladá Češka Monika Benešová, ktorá minulý rok prešla sama pešo v americkej divočine 4200 kilometrov dlhú trasu z Mexika až do Kanady. Za päť mesiacov mala v nohách 4300 kilometrov a nastúpala dokopy približne 150 tisíc výškových metrov, čo je, ako keby človek vyšiel šestnásťkrát na Everest.

Novinkou v programe HoryZontov je i pásmo s názvom Trvalo udržateľné dobrodružstvo, v rámci ktorého sa návštevníkom HoryZontov predstavia tri lokálne komunity, zaoberajúce sa ekológiou a trvalo udržateľným rozvojom. Budú medzi nimi aktivisti zo Zelenej hliadky Trenčin, majitelia prvého bezobalového obchodu v Trenčíne Bezobalis a vyznávači konceptu Zero waste.

Festival HoryZonty sa koná aj vďaka podpore Mesta Trenčín, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Audiovizuálneho fondu.

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár