Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

'Turistika a VHT'

feb 04 2024

Zimný Giewont

Autor

Zimný Giewont

Koncom novembra 2023 uzrie svetlo sveta informácia o účinnosti nového návštevneho poriadku platného pre TANAP a jeho ochranné pásmo. V kútiku duše očakávam zrušenie sezónnej uzávery, dostupnosť všetkých vrcholov, keďže skutočne dostupné vrcholy vo Vysokých Tatrách sa dajú spočítať na prstoch dvoch rúk. Po prečítaní predmetného paškvilu je jasné, že opäť zvíťazila byrokracia idúc ruka v ruke s podporou kasty horských vodcov a ich pohodlných zárobkov. To všetko na dôvažok vznešene prikryté „zeleným“ plášťom preferujúcim ochranu prírody, vymierajúce žaby, zdravie a bezpečnosť turistov… Azda zriadením rezortu cestovného ruchu a športu sa situácia vyvinie v prospech ľudí. V prospech ľudí? Včuleky napochodovať na námestia a protestovať! Dáva to zmysel?

Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

sep 18 2023

Volovec, tentokrát neúspešný

Autor

Volovec, tentokrát neúspešný

Už bol najvyšší čas nachvíľu odložiť pílu, kosačku, krovinorez, samozrejme benzínové, keďže som zodpovedný a stráviť po dlhom čase zopár okamihov v horách. Voľba padá na vrch Volovec, nachádzajúci sa na hrebeni Západných Tatier. Do takmer 20 ročného batoha dnes už nejestvujúcej značky Treksport pobalím najnutnejšiu výbavu, niečo pod zub a zdravotnícke zabezpečenie vybavím formou sledovania komerčných a verejnoprávnych TV a rozhlasových staníc, očkovania, testovania, práce z domu, odstupu aspoň 2 metre, respirátora a „lockdown-u“ slnka, vzduchu, pohybu, vody, zdravej stravy zo Slovenska, oddychu a smiechu.

Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

feb 15 2022

Predvianočný Minčol a po novoročný Kľak

Autor

Predvianočný Minčol a po novoročný Kľak

Víkend pred sviatkami Vianoc roku pána 2021, za situácie keď khonzílium odbhorníkov rozhodlo stmeľovať rodiny, priateľov i známych zákazmi vychádzania, predchádzania, príkazmi, obmedzeniami, jedným slovom gebuzinami, rozhodol som sa po dlhom čase zorganizovať zasadanie grémia zakladateľov tímu hikers. Filip i Ľuboš pritrielili v piatok večer a keďže nebolo možné chodiť proti noci, tak ostali až do nedele. Rezultátom nášho grémia bolo uznesenie na sobotňajší výstup na Minčol. Vyhlášku sme nestihli vydať, tobôž nieto zverejniť.

Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

jan 12 2021

Zimný Strážov

Autor

Zimný Strážov

Strážov (1213 m n. m.), najvyšší vrch Strážovských vrchov, vypínajúci sa medzi obcami Čičmany a Zliechov v krajine, kde COVID pozitívni poslanci schválili zákon, ako zdravých občanov budú pokutovať a trestať, ak budú vychádzať do prírody, obzvlášť medzi okresmi.

Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

dec 23 2020

Malofatranský Kľak

Autor

Malofatranský Kľak

Malofatranský Kľak, Fačkovské sedlo, Revánske sedlo. Pre mňa jedny z najobľúbenejších lokalít Slovenska. Hoci musím priznať, že tam moja stopa bola naposledy otlačená v roku 2010. Preto ma veľmi potešil telefonát od Ľuboša s ideou organizácie výstupu na deň 19. decembra 2020. Do zostavy mal zapadnúť i Filip, ale nakoniec okolnosti, osud, o plot situáciu zmenili.

Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

aug 23 2020

Spiš – Pieniny i Vysoké Tatry

Autor

Spiš - Pieniny i Vysoké Tatry

Ako už naznačuje samotný titulok tohto článku, lokalitu Pieninského národného parku som mal v hľadáčiku už dávnejšie, keďže ponúka rozsiahle možnosti aktívneho oddychu. Slovo dalo slovo, rodinná rada sa jednohlasne uzniesla, že tohtoročnú dovolenku strávime v tejto časti Slovenska/Repkolandu.

Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

sep 27 2018

Víkend v Roháčoch

Autor

Víkend v Roháčoch

Tak sa to teda konečne podarilo! Túra, nad realizáciou ktorej som dumal už niekoľko rokov sa stala v prvý septembrový víkend roku 2018 realitou. Začiatkom júla kolega Jano začal pokušovať ohľadne eventuálneho víkendového podujatia. Do pléna frkol nielen myšlienku víkendového pobytu v horách, ale aj horlivosť všetko nacelkom zaonačiť. Iniciatíve sa predsa medze nekladú!

Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

jún 26 2018

Májové Tatry 2018

Autor

Májové Tatry 2018

Rok sa takmer s rokom stretol a Tatranská náruč nás opäť vrúcne víta. Počas posledných dvoch májových týždňov, kedy na Slovensku kraľujú enormne horúce dni, sa snažíme nájsť chladnú útechu v spomínanej náruči pozostávajúcej z neskrotných štítov a vrchov, obšírnych dolín, hýrivej fauny a plachej flóry… Čítaj ďalej »

1 komentár

feb 18 2018

Ľadové kráľovstvo na Vtáčniku

Autor

Ľadové kráľovstvo na Vtáčniku

Ľadové kráľovstvo na Vtáčniku alebo stretnutie po dlhýchh rokoch. Aj takto príhodne by sa dalo pomenovať expresné podujatie z piatka na sobotu roku Pána 2018, presnejšie 16.-17. februára. Ja, Ľuboš a Filip sme sa doterigali v piatok temer v rovnaký čas. Mojmír, Ľuboš B. a ich kamarát Stano prifrčali približne o dve hodiny neskôr z Malej Fatry, kde zanechali ich žlté stopy v okolí chaty pod Suchým i na vrchole so špecifickým názvom Suchý.

Čítaj ďalej »

4 komentáre

júl 20 2017

Letné Tatry 2017

Autor

Letné Tatry 2017

Kombinácia stravných lístkov a hotovosti resp. platobnej karty nie je možná!“; „Načo ti je ten tanier, no načo ho chceš?!“; „Môžem dostať k jedlu šalát?“ „Postupujte! Šaláty si naberte sami pri pokladni!“ Aj takéhoto vľúdneho správania sa milej pani v priebehu pár minút v samoobslužnej reštaurácii v Starom Smokovci som mal tú česť byť svedkom počas dvojtýždňového rehabilitačného pobytu vo Vysokých Tatrách, presnejšie v Tatranských Zruboch. Zrejme kombinácia tepla v kuchynskom bloku, tepla vonku a takmer prázdnoty v jedálenskej časti spôsobila, že gastronomické popoludnie je ešte umocnené teatrálnym hystericko-afektovaným prejavom. Čítaj ďalej »

1 komentár

Ďaľšia strana »