apr 20 2013

Speleoškola v Malých Karpatoch

Autor

Speleoškola v Malých Karpatoch

Jaskyniarska škola pre verejnosť otvorí opäť svoje brány v Malých Karpatoch. Po úspešnom minuloročnom kurze Speleoškoly pre verejnosť sa jaskyniarske kluby z Bratislavy (Speleo Bratislava) a Trnavy (Speleoklub Trnava) rozhodli pokračovať v tejto tradícii a uskutočniť ďalší ročník tejto akcie. Partnerom školy je Slovenská speleologická spoločnosť, ktorá zastrešuje jaskyniarske kluby na celom Slovensku. Čítaj ďalej »

Share Button

Žiaden komentár

jan 28 2013

Ski Orava 2x

Autor

Ski Orava 2x

Keďže moja manželka pochádza z Oravy, zvykneme tam tráviť víkendy u svokrovcov na chalupe v Čimhovej. Pani zima je v plnom prúde, snehová nádielka je v štýle „aľe nám ho naj… napadalo“, neostáva mi teda nič iné, len ochutnať lyžiarske svahy Hornej Oravy. Rozhodol som sa pre dve menej známe strediská, a to Lyžiarske stredisko Nižná a Lyžiarske stredisko Vitanová. Na nasledujúcich riadkoch vám ich priblížim tak, ako na mňa zapôsobili prvým dojmom. Prvý dojem zvykne byť dôležitý, nielen v hodnotení lyžiarskych stredísk. Čítaj ďalej »

Share Button

2 komentáre

sep 16 2011

Eko-akcia 2011

Autor

Eko-akcia 2011

Zubaté slniečko rozosmieva vrcholky roháčskych úbočí, vietor šepká rýmy korunám stromov, jesenná nálada klopká na dvere……a pred obecným úradom je rušno, akoby práve začínal dedinský jarmok. Dvadsať členov OZ Hikers sa zhromaždilo na odboj proti odpadkom v prírode, tzv. ekoakciu. Čítaj ďalej »

Share Button

2 komentáre

feb 22 2011

Dušanov memoriál

Autor

Dušanov memoriál

Koncom decembra 2010 uplynul rok od vtedy, ako sme sa naposledy rozlúčili s človekom, ktorého život sa niesol v znamení športu, hôr, kamarátstva, smiechu, dobrej nálady a pohody – Duško Hajdúch. My, ktorí sme ho poznali ako človeka bytostne spojeného s horami sme sa preto rozhodli na jeho počesť zaviesť tradíciu zimných výstupov – Dušanov memoriál. Tohtoročný 1. ročník sa uskutočnil tento víkend výstupom na Zbojnícku chatu vo Vysokých Tatrách, keďže Dušan tu pôsobil ako horský nosič. Cez víkend 10.-12.12.2010 sa nás tak zišlo 11 zbojníkov, aby sme si pripomenuli a uctili pamiatku tohto skvelého človeka. Výstupové podmienky boli vzhľadom na počasie náročné, o to milšie a vrúcnejšie však bolo samotné stretnutie. Čítaj ďalej »

Share Button

2 komentáre

feb 08 2011

Ekoakcia Hikers tímu

Autor

Ekoakcia Hikers tímu

Ak aj ty patríš k ľuďom, ktorí majú radi prírodu, k ľuďom, čo sa v zhone pracovného týždňa tešia na voľný víkend, keď budú môcť s dobrou partiou vyraziť do hôr načerpať energiu, alebo len sem tam zablúdiš do lesov nadýchať sa neelktronického smogu, mal si už tú možnosť pobadať stopy civilizácie, podpis ľudstva na prírodu, odpadky. Niekde vo väčšej miere, niekde len v podobe obalov z dojedenej desiaty. Žiaľ aj to patrí k obrazu našej doby.
A tak sme sa ako členovia malého občianskeho združenia rozhodli, že od prírody budeme nie len brať, ale sa aj o ňu starať a zachovávať ju. Čítaj ďalej »

Share Button

Žiaden komentár