Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

'Extra'

mar 16 2023

Combo Ski

Autor

Unikátní kombinace malých lyží, sněžnic a nesmeků míří na Kickstarter

– inzercia – Řešení pro všechny milovníky zimních sportů, které přináší novou porci zábavy a bezpečnosti do hor, to jsou Combo Ski. Jejich jedinečný design a speciálně vyvinuté zapínání umožňuje jednoduchou proměnu z režimu sněžnice na režim lyže pro sjíždění zasněžených hor a kopců. Díky tomu si nyní mohou všichni nadšenci do zimní turistiky užívat svůj koníček bez nutnosti nošení různého vybavení. Vše vyřeší jedny Combo Ski. Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

mar 08 2022

Nejmodernější zařízení pro lyže – to je SkiFi

Autor

Nejmodernější zařízení pro lyže - to je SkiFi

– inzercia – SkiFi je unikátní high-tech zařízení pro lyže vytvořené pro ty nejextrémější podmínky. Dokáže najít lyže v hlubokém sněhu, chrání je před zloději a navíc analyzuje jízdu. Za jeho vývojem stojí Zdeněk Zeiner, který se lyžování ve volném terénu věnuje přes 20 let. Pro práci na SkiFi sestavil tým profesionálů v čele s Janem Chalupou a Jakubem Stedinou. Na projektu se výrazně podílela Fakulta informačních technologií z VUT Brno a jedna z největších technologických firem v Čechách Y-soft. Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

sep 28 2020

Kam kráča naša vlasť…

Autor

Kam kráča naša vlasť...

Priznávam, politika na túto stránku nepatrí. Každopádne, aktuálny vývoj v Slovenskej republike nesmeruje k ničomu pozitívnemu. Preto aspoň zatiaľ v takejto podobe ponúkam krátke zamyslenie. O zverejnení tohto krátkeho zamyslenie som uvažoval už 1. marca 2020. Kto má zdravý rozum, pochopí prečo, nakoľko sme sa stali kolóniou.

Čítaj ďalej »

3 komentáre

apr 20 2013

Speleoškola v Malých Karpatoch

Autor

Speleoškola v Malých Karpatoch

Jaskyniarska škola pre verejnosť otvorí opäť svoje brány v Malých Karpatoch. Po úspešnom minuloročnom kurze Speleoškoly pre verejnosť sa jaskyniarske kluby z Bratislavy (Speleo Bratislava) a Trnavy (Speleoklub Trnava) rozhodli pokračovať v tejto tradícii a uskutočniť ďalší ročník tejto akcie. Partnerom školy je Slovenská speleologická spoločnosť, ktorá zastrešuje jaskyniarske kluby na celom Slovensku. Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

jan 28 2013

Ski Orava 2x

Autor

Ski Orava 2x

Keďže moja manželka pochádza z Oravy, zvykneme tam tráviť víkendy u svokrovcov na chalupe v Čimhovej. Pani zima je v plnom prúde, snehová nádielka je v štýle „aľe nám ho naj… napadalo“, neostáva mi teda nič iné, len ochutnať lyžiarske svahy Hornej Oravy. Rozhodol som sa pre dve menej známe strediská, a to Lyžiarske stredisko Nižná a Lyžiarske stredisko Vitanová. Na nasledujúcich riadkoch vám ich priblížim tak, ako na mňa zapôsobili prvým dojmom. Prvý dojem zvykne byť dôležitý, nielen v hodnotení lyžiarskych stredísk. Čítaj ďalej »

2 komentáre

sep 16 2011

Eko-akcia 2011

Autor

Eko-akcia 2011

Zubaté slniečko rozosmieva vrcholky roháčskych úbočí, vietor šepká rýmy korunám stromov, jesenná nálada klopká na dvere……a pred obecným úradom je rušno, akoby práve začínal dedinský jarmok. Dvadsať členov OZ Hikers sa zhromaždilo na odboj proti odpadkom v prírode, tzv. ekoakciu. Čítaj ďalej »

2 komentáre

feb 22 2011

Dušanov memoriál

Autor

Dušanov memoriál

Koncom decembra 2010 uplynul rok od vtedy, ako sme sa naposledy rozlúčili s človekom, ktorého život sa niesol v znamení športu, hôr, kamarátstva, smiechu, dobrej nálady a pohody – Duško Hajdúch. My, ktorí sme ho poznali ako človeka bytostne spojeného s horami sme sa preto rozhodli na jeho počesť zaviesť tradíciu zimných výstupov – Dušanov memoriál. Tohtoročný 1. ročník sa uskutočnil tento víkend výstupom na Zbojnícku chatu vo Vysokých Tatrách, keďže Dušan tu pôsobil ako horský nosič. Cez víkend 10.-12.12.2010 sa nás tak zišlo 11 zbojníkov, aby sme si pripomenuli a uctili pamiatku tohto skvelého človeka. Výstupové podmienky boli vzhľadom na počasie náročné, o to milšie a vrúcnejšie však bolo samotné stretnutie. Čítaj ďalej »

2 komentáre

feb 08 2011

Ekoakcia Hikers tímu

Autor

Ekoakcia Hikers tímu

Ak aj ty patríš k ľuďom, ktorí majú radi prírodu, k ľuďom, čo sa v zhone pracovného týždňa tešia na voľný víkend, keď budú môcť s dobrou partiou vyraziť do hôr načerpať energiu, alebo len sem tam zablúdiš do lesov nadýchať sa neelktronického smogu, mal si už tú možnosť pobadať stopy civilizácie, podpis ľudstva na prírodu, odpadky. Niekde vo väčšej miere, niekde len v podobe obalov z dojedenej desiaty. Žiaľ aj to patrí k obrazu našej doby.
A tak sme sa ako členovia malého občianskeho združenia rozhodli, že od prírody budeme nie len brať, ale sa aj o ňu starať a zachovávať ju. Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

mar 28 2009

Zimná príprava classic

Autor

Zimná príprava classic

Najobľúbenejšie zimné podujatie, na ktorom sa vystriedalo mnoho turistov, budúcich nádejných horolezcov. V nádhernom prostredí alpských náhorných planín, ktoré sú na vápencovom podloží reliéfne veľmi členité, Vás naučíme základy pohybu a pobytu v zimných, resp. ľadovcových horách. Čítaj ďalej »

Comments Off

feb 15 2008

Zimná príprava v Alpách – Classic 2008

Autor

Zimná príprava v Alpách - Classic 2008

08.02.2008 – 02.00 hod. Čakám pred tescom v Trenčíne s obrovským batohom a očakávaním nových dobrodružstiev. Ešte som vykonal potrebný nákup jedla, vody a „pitiva“. Konečne vidím prichádzať Maťov biely van. Nasadám a vyrážame do Blavy po ďalších turistov. Po zastávke v BA prechádzame cez hranice. Niekedy strážená hranica teraz zíva prázdnotou. Čítaj ďalej »

Comments Off