Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

'Testy produktov'

dec 05 2018

Test zoomovacej čelovky Fenix HL40R

Autor

Test zoomovacej čelovky Fenix HL40R

Výrobca (Fenix) za posledné roky (aj na podnety užívateľov) svoje svietidlá vylepšuje, integruje do nich nové funkcionality a tak tu máme HL40R – nabíjaciu čelovku so zaostrovaním. Nabíja sa ako mobil, zaostruje ako objektív fotoaparátu a to všetko je schované v kompaktnom tele, ktoré sa zmestí do dlane. Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

feb 27 2017

Čelovka Fenix HP25R – univerzálne kladivo na tmu

Autor

Čelovka Fenix HP25R - univerzálne kladivo na tmu

Ako nástupca modelu HP25 má okrem väčšieho svetelného výkonu pridanú aj možnosť nabíjania akumulátora v batériovom púzdre, a tiež indikáciu stavu jeho kapacity. Tieto dve vychytávky mi doteraz v čelovkách Fenix síce nechýbali, ale bol som celkom zvedavý na ich praktický prínos. Rovnako som bol zvedavý na využiteľnosť dvoch hlavných reflektorov (na blízko a do diaľky) namiesto jedného. Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

nov 30 2016

FENIX HL60R – test produktu

Autor

FENIX HL60R - test produktu

Musím sa priznať, že k tomuto testu som sa chvíľu odhodlával. Nie preto, že by som si na tento netrúfal, bolo to skôr tým, že už čelovku (nielen) od FENIXu vlastním a som spokojný. Pýtal som sa sám seba k čomu by mi bola ďalšia? Nakoniec ale zvíťazila zvedavosť. Po krátkom prehliadnutí základných údajov som nadobudol pocit, že ide o niečo ako „vlajkovú loď“ a už som nedokázal odolať. Pred testom som zámerne neštudoval porovnania s inými modelmi, ani detailné technické parametre. Chcel som na všetko prísť sám. Pri spätnej kontrole som zistil, že som pri teste odolnosti možno aj trochu hazardoval, ale nakoniec všetko dopadlo dobre. Lepšie povedané, viac než dobre. Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

sep 02 2015

Čelovka Fenix HP12

Autor

Čelovka Fenix HP12

Segment čeloviek zažíva v posledných rokoch podobný trend ako na prelome tisícročí zažívali mobilné telefóny – zvyšovanie výkonu a zmenšovanie rozmerov. Medzi poprednými značkami v tomto nezaostáva ani Fenix, ktorý pre rok 2015 uviedol na trh model HP12. Keďže značke dôverujem už niekoľko rokov, rozhodol som sa otestovať tento model na trojtýždňovej expedícii v Pamíre. Čítaj ďalej »

1 komentár

mar 30 2015

Čelovka Fenix HL23

Autor

Čelovka Fenix HL23

Je ďalším vydareným modelom značky zo série malých čeloviek na jednu tužkovú batériu(AA). Oproti svojim predchodcom zaujme už na prvý pohľad atraktívnejšim dizajnom, ktorý je jednoduchý a funkčný zároveň. Poďme sa teda pozrieť ako obstála v teréne pri ostrom testovaní. Čítaj ďalej »

2 komentáre

máj 14 2014

Turistické palice TREKMATES Trigger lock – test produktu

Autor

Turistické palice TREKMATES Trigger lock - test produktu

K turistike v dnešnej dobe neodmysliteľne patria turistické palice, pomáhajú nám či už pri výstupoch, ale aj zostupoch. Zlepšujú nám komfort chôdze, znižujú namáhanie chrbtice a hlavne zaťaženia kĺbov a svalov nôh. Kedysi, keď som bol mladší, považoval som ich za zbytočný komfort, ale postupom času som zistil, že by nemali chýbať v základnej turistickej výbave. Dočítal som sa, že nás používanie paličiek mení z dvojnohých a štvornohých a okrem toho sa zistilo meraniami, že paličky znižujú zaťaženie kolenného kĺbu o 20 až 30 percent v číslach to je asi 250 ton počas celodennej túry. Na rovine za hodinu odľahčíme kĺby o 13 ton a pri stúpaní, či klesaní o 34 ton, to znamená, že sa aj neskôr unavíme. Turistické paličky používam už skoro 20 rokov a skúsenosti s nimi ma viackrát viedli k tomu, že som na ne zanevrel a znovu sa k nim vrátil…dokonca som bol svedkom toho, ako boli priamo počas túry turistom zahodené so slovami: “ja sa na to môžem….!“ Hádajte prečo? Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

apr 14 2014

Čelovka Fenix HL22 – test produktu

Autor

Čelovka Fenix HL22 - test produktu

Som typ človeka, ktorý čelovku využíva takmer denne. Nie, že by som denne vyrážal na dlhé pochody do prírody, po ľadovci, alebo skalné bigwally. To nie, ale na používanie tohto malého zázraku som si už naozaj zvykol. Okrem klasického využitia v prírode a pri kempovaní človek potrebuje každú chvíľu nájsť niečo na povale, pozrieť sa poriadne pod kapotu auta, narúbať večer drevo (nepýtajte sa ma, prečo som to neurobil za svetla), ísť skontrolovať žumpu, alebo čističku, nasadiť vypadnutú narážaciu maticu zo zadnej strany bouldrovky a ďalších minimálne 1000 + 1 vecí. Osobne preferujem malé ľahké univerzálne čelovky s dostatočným výkonom. HL22 teda presne zodpovedala mojim požiadavkam. Pôvodne som chcel spraviť porovnávací test s čelovkou iného výrobcu, no nakoniec som od toho upustil. V tomto prípade by to nemalo vôbec význam. HL22 je síce cenovo porovnateľná, ale výkonom je to úplne iná liga, úplne iné ihrisko, úplne iný šport. Čítaj ďalej »

Žiaden komentár

mar 14 2014

Testy produktov značky Trekmates

Autor

Testy produktov značky Trekmates

Ako som už avizoval pred pár týždňami, pustili sme sa do spolupráce s britskou značkou Trekmates a preverili sme niekoľko ich produktov. Jedným z dôvodov je rozrastajúca sa sieť distribútorov tohto výrobcu na Slovensku. Bol to pre nás tak trochu krok do neznáma, nakoľko s Trekmates nikto z testujúcich v minulosti nemal žiadnu skúsenosť. Po dôkladnom preverení produktov smelo konštatujem, že táto značka sa u nás medzi turistami môže stať veľkým hitom. Za veľmi rozumnú cenu totiž dodstávate absolútne funkčné výrobky z najkvalitnejších materiálov a v niektorých prípadoch dokonca s doživotnou zárukou. Takýto krok si môže výrobca dovoliť naozaj len v prípade, že je o kvalite vyhotovenia svojich produktov presvedčený na plnej čiare. Čítaj ďalej »

1 komentár

júl 10 2013

Fenix HP 25 – čelovka nielen pre jaskyniarov

Autor

Fenix HP 25 - čelovka nielen pre jaskyniarov

Nakoľko sa rady nášho združenia zatiaľ ešte nerozrástli o jaskyniarov, poprosili sme o realizáciu tohto testu partnerov zo Speleoškoly. Testovaná čelovka je samozrejme vhodná aj na aktivity vykonávané vo vonkajšom prostredí, nielen v jaskyniach, ale zaujímalo nás ako obstojí v teste tých, pre ktorých je tento nástroj doslova existenčne dôležitý. Ako to celé dopadlo si môžete prečítať nižšie v tomto článku. Čítaj ďalej »

4 komentáre

máj 19 2013

Edelrid Mega Jul – malé megaistítko

Autor

Edelrid Mega Jul - malé megaistítko

Časy kedy sa pri (športovom) lezení istilo výlučne cez osmu sú už dnes minulosťou. Samozrejme, že starí vlci môžu namietať, že to tak nie je a oni ju používajú už desiatky rokov a nedajú na ňu dopustiť. Avšak táto doba ponúka neporovnateľne väčšie možnosti výberu „istítka“ ako tomu bolo pred 30 rokmi, či už ide o váhu, komfort alebo jednoduchosť používania. Čítaj ďalej »

5 komentárov

Ďaľšia strana »