Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

máj 14 2014

Turistické palice TREKMATES Trigger lock – test produktu

Autor

Turistické palice TREKMATES Trigger lock - test produktu

K turistike v dnešnej dobe neodmysliteľne patria turistické palice, pomáhajú nám či už pri výstupoch, ale aj zostupoch. Zlepšujú nám komfort chôdze, znižujú namáhanie chrbtice a hlavne zaťaženia kĺbov a svalov nôh. Kedysi, keď som bol mladší, považoval som ich za zbytočný komfort, ale postupom času som zistil, že by nemali chýbať v základnej turistickej výbave. Dočítal som sa, že nás používanie paličiek mení z dvojnohých a štvornohých a okrem toho sa zistilo meraniami, že paličky znižujú zaťaženie kolenného kĺbu o 20 až 30 percent v číslach to je asi 250 ton počas celodennej túry. Na rovine za hodinu odľahčíme kĺby o 13 ton a pri stúpaní, či klesaní o 34 ton, to znamená, že sa aj neskôr unavíme. Turistické paličky používam už skoro 20 rokov a skúsenosti s nimi ma viackrát viedli k tomu, že som na ne zanevrel a znovu sa k nim vrátil…dokonca som bol svedkom toho, ako boli priamo počas túry turistom zahodené so slovami: “ja sa na to môžem….!“ Hádajte prečo?

Ak sa Vám pravidelne pri záťaži palička stále zmenšuje, namiesto toho, aby pevne držala, tak je to dosť nepríjemné a okrem toho počas výstupu Vám pravidelne odpadávajú tanieriky a neustále sa musíte obzerať, či ste náhodou niečo nestratili, tak sú paličky skôr na obtiaž ako by Vám mali pomáhať a uľahčovať výstup či zostup. Po dlhom hľadaní som sa dostal na odporúčanie k značke TREKMATES a povedal som si, že nemám čo stratiť. V krátkosti Vám popíšem svoje pocity a dojmy z používania týchto turistických palíc.

Na úvod by som uviedol základné údaje: Paličky sú klasicky 3-dielne, teleskopické a majú uzamykací systém Trigger lock, penová rukoväť s nastaviteľnými popruhmi, volfrámové hroty, váha 260 gramov, maximálna dĺžka 135 cm, dĺžka po zbalení je 65 cm. Začnem pútkami na ruky, ktoré sú nastaviteľné a myslím, že budete spokojný nielen s veľkosťou, ale aj s materiálom, lebo sa nešmýka a pevne drží na ruke a aj pri väčšej záťaži som sa mohol kľudne o ne zaprieť. Rúčky sú pekne tvarované a aj keď sa mi potili ruky, tak sa mi vôbec nešmýkali. Samotná pevnosť paličiek sa mi zdá byť dostatočná, vzhľadom na ich nízku hmotnosť. Ako som už spomínal, osová sila je dostačujúca, nakoľko s vlastnou váhou a zaťažený či už veľkým ruksakom alebo nosičom s 12- 17 kg dieťaťom sa paličky nezasúvajú a uzamykací systém Trigger lock funguje spoľahlivo.Tento systém je síce z plastu, ale je pevný a poľahky sa s ním dá manipulovať. Veľmi by som vyzdvihol ich hmotnosť, lebo 260 gramov ľahko odnesiete nielen na chrbte, ale aj v ruke, ak si chcete na chvíľu oddýchnuť.

Páči sa mi skvelé farebné spracovanie, nakoľko som si vybral zelenú farbu a to ako vyzerali paličky na obrázku sa so skutočným dojmom, keď ich držíte v rukách nedá vôbec porovnať. V balení boli ešte menšie snehové kotúčiky, ktoré ja považujem za viac praktické, lebo ak sa raz máte zaboriť do pol pása do snehu, tak Vám nepomôžu ani veľké kotúčiky. Plastové krytky hrotov pevne držia a na tvrdších povrchoch ako je asfalt a betón zbytočne neničíte hroty palíc.

Čo sa týka pomeru cenovej dostupnosti a kvality je to vynikajúca voľba, niekedy ani to, čo je na prvý pohľad cenovo prístupné aj spoľahlivo funguje. Preto po niekoľkonásobnej vlastnej skúsenosti, či sa jednalo o krátku prechádzku, rodinný výlet alebo celodennú túru, určite vrelo odporúčam tento model značky Trekmates, hlavne kvôli praktickému uzamykaciemu systému, pevnosti a nízkej hmotnosti.

Odporúčaná maloobchodná cena: 39,90 €

Testoval: Filip

FOTOGALÉRIA PRODUKTU

HORÁM ZDAR!

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár