Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

jún 24 2007

Zugspitze – najvyššia hora Nemecka

Autor

Zugspitze - najvyššia hora Nemecka

Nesmrteľná duša cestovateľa, člena hikers tímu Majkyho, tentoraz doviedla s CK SANCHOTOUR na najvyšší vrchol Spolkovej republiky Nemecko, 2996 metrov vysoký Zugspitze v pohorí Wettersteiner Alpen. Ako to všetko prebehlo, sa môžete dočítať v nasledujúcich riadkoch.

Vo štvrtok 14.06.2007 v podvečerných hodinách z Bratislavy vyrážajú dva tranzity na nočný presun do známeho olympijského mestečka Garmisch-Partenkirchen. Cesta po ose Bratislava – Viedeň – St. Pölten – Salzburg – Chiemské jazero – Rosenheim – Bad Tolz – Garmisch-Partenkirchen prebieha pokojne, osádky jednotlivých áut sa postupne pri dobrom pivku postupne spoznávajú, diskutujú a vymieňajú si svoje dojmy už z absolvovaných turistických podujatí, respektíve prezrádzajú svoje ďalšie cestovateľské plány.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Dátum :
14.-17.06.2007
Organizátor :
CK Sancho tour
Doprava :
2x MINIBUS
Čas pochodu /1. deň/ :
cca 8 hod.
Prevýšenie :
1100 m
Výstup na Zugspitze /2. deň/ :
3 hod.
Prevýšenie :
944 m
Jedlo :
Vlasné zásoby, možnosť stravy
na chatách
Voda :
Vlastné zásoby,
horské pramene

Garmisch-Partenkirchen nás v piatok ráno 15.06.2007 po prebdeno-predriemanej noci víta pekným slnečným počasím a nám sa tak ponúkajú prvé pohľady na alpské vrcholy. Vystupujeme z áut a nasleduje klasická ceremónia spojená s balením nevyhnutných vecí i „hodinou“ otázok a odpovedí, čo so sebou vziať alebo nie. Toto všetko úspešne zvládame a tak nám nič nebráni vyraziť k nášmu cieľu, ktorým je dvojdňový trek, spojený s výstupom na Zugspitze /2996 m. n. m./. Autá nechávame na parkovisku pri skokanskom areáli, kde sa každoročne konajú preteky v skokoch na lyžiach pod názvom Turné štyroch mostíkov – Vier Schanzen Tour.

S plnou poľnou na chrbtoch vedú naše kroky do doliny Reintal, ktorou preteká divoká rieka Partnach. Táto rieka prakticky rozdeľuje GaPa na Garmisch a Partenkirchen. Prvou zaujímavosťou je Partnachklamm, približne jeden kilometer dlhá tiesňava s priechodom vysekaným do skaly, ktorej stredom sa valí rieka Partnach. Vstupné do tiesňavy je 2 € na osobu, nám sa podarí zjednať zľavu na polovicu. Prechodom tiesňavy sa pred nami otvára dolina Reintal a nás čaká približne 15 km po svojich. Počasie je stále slnečné, avšak začínajú sa kopiť prvé mraky. Trasa až po chatu Neue Anger Hütte /1370 m. n. m./ je tvorená minimálnym prevýšením a to máme už za sebou takmer šesť hodín šliapania, samozrejme s prestávkami na odpočinok, doplnenie síl i tekutín. Od Neue Anger Hütte to je už „len na skok“ ku chate Knorrhütte /2052 m. n. m./. Uvedený skok, cca 700 metrové prevýšenie nám trvá asi dve hodinky a tak medzi 18:00-18:30 postupne prichádzame k miestu na prenocovanie. Počasie sa zhoršuje, mraky sú nízko, začína pršať.

Pôvodný zámer prenocovať v stanoch sa veľmi rýchlo mení na objednanie ubytovania na chate vplyvom zhoršujúceho sa počasia, keď naše už postavené stany silný vietor zráža k zemi, vytrháva z kolíkov a veselo rozfukuje po okolí. Obsluha chaty, vidiac aké je vonku počasie a čo sa deje s niektorými stanmi, nám všetkým ochotne ponúka ubytovanie na veľkej izbe za naozaj výbornú cenu – cca 55 €. Za uvedené gesto im patrí srdečná vďaka.

Večer pred výstupom trávime v teple chaty, popíjajúc čapované pivko, vychutnávajúc špeciality chaty /výborná cukinová polievka/ a spievajúc pesničky za zvuku gitary. Dokonca nadväzujeme bilaterálne vzťahy s občanmi Nemecka.

V sobotu 16.06.2007 sa zobúdzame do slnečného a chladného rána. Pred nami je hlavná časť treku, výstup na Zugspitze. Raňajky, zbalenie najnutnejších vecí a môžeme vyraziť. Je 08:00 hod. Dve hodiny šliapania a dostávame sa k Zugspitzplatte /2600 m n. m./. Okolo seba vidíme lyžiarske stredisko i ustupujúci ľadovec, ktorého niektoré miesta sú už pozakrývané fóliou na spomalenie procesu roztápania sa. Nad hlavami už vidíme náš cieľ, čaká nás teda posledných cca 300 výškových metrov. Prvá časť je suťovisko, potom nasledujú na pridržiavanie sa umelé technické prostriedky – laná. Vrchol hory nás veľmi milo prekvapil. Vrcholová stavba z betónu a ocele, pripomínajúc malé námestie s predajňami suvenírov, reštauráciami a rýchlym občerstvením v nás vyvoláva určité rozpaky. Na úspešný výstup si pripíjame poslednými zásobami domácich liehovín, na kartách a filmoch fotoaparátov pribúda záber za záberom. Je zamračené.

Keďže z výhľadov nič nie je, vraciame sa k chate Knorrhütte, balíme všetky veci a zostupujeme až do doliny Reintal, kde nachádzame výborné miesto na prenocovanie v stanoch. Po výdatnej večeri v štýle „čo batoh dal“ sú naše bránice namáhané vynikajúcimi Mirovými vtipmi, ktoré doslova sype z rukáva. Samozrejme, pridávajú sa i ďalší s kvalitnými perlami. Malá kvízová otázka účastníkom zájazdu : Ktoré sa Vám podarilo zapamätať?

17.06.2007. Krásnu slnečnú nedeľu využívame na zostup do GaPa, tam hlavne na radostné zhodenie batohov z pliec, provizórnu hygienu a prezlečenie sa do čistého. Pred nami už je len posledná časť podujatia a to vonkajšia prehliadka romantických rozprávkových zámkov Neuschwanstein a Hohen Schwangau, postavených počas vlády bavorského kráľa Ľudovíta II.

Na záver si dovoľujem vyjadriť srdečné poďakovanie Sanchovi z CK SANCHOTOUR za perfektný zájazd, i za výborné sprievodcovské služby a ostatným účastníkom zájazdu za super náladu, ktorá počas neho panovala.

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

Nie je možné pridať komentár.