Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

nov 03 2011

Zájazd na Šumavu

Autor

Zájazd na Šumavu

V termíne 29.10.-01.11.2011 zorganizovalo OZ Hikers opäť po roku autobusový zájazd, ktorého cieľom bolo tento krát pohorie Šumava, nachádzajúce sa najmä v južnej časti Českej republiky. K presunu na Šumavu sme opäť ako pred rokom pri zájazde do Krkonôš využili služby SAD Prievidza a tiež už nášho osvedčeného vodiča Milana Buzeka. Predpokladám, že to nebude len môj názor, ale musím vyjadriť maximálnu spokojnosť s autobusovým zabezpečením cesty i s prístupom a ústretovosťou nášho vodiča a kamaráta Milana.

Počas nášho pobytu sme boli ubytovaní na tri noci s polpenziou v penzióne Primula v časti Bělá v blízkosti obce Nová pec. Prípadným záujemcom o ubytovanie v tomto penzióne neodporúčame využiť služby tohto penziónu najmä pre problémy s majiteľom penziónu, ktorý nebol schopný vyriešiť základné požiadavky ubytovaných a taktiež pre jeho nie práve prívetivý prístup k ubytovaným hosťom.

Zájazd mal program rozdelený na poznávaciu a turistickú časť. Poznávací program sme absolvovali v prvý deň zájazdu 29.10. v sobotu po autobusovom presune zo Slovenska do historického juhočeského mesta Český Krumlov. Postupne sme navštívili štátny zámok v Českom Krumlově a neskôr aj exkurziu v miestom pivovare Eggenberg. Rovnako sme si prezreli historické námestie a uličky mesta Český Krumlov, ktoré je svojim historickým významom zaradené medzi pamiatky UNESCO.

Druhá časť programu nášho zájazdu mala už len turistický charakter. Najskôr sme v nedeľu 30.10. vystúpili z obce Jelení k Plešnému jezeru, kde nám bola poskytnutá neplánovaná, ale zaujímavá prednáška o NP Šumava pracovníkom informačnej a lesnej stráže NP Šumava. Naše kroky ďalej pokračovali z Plešného jezera menším stúpaním na najvyšší vrchol Šumavy Plechý (Plockestein – 1378m), ktorý sa rozprestiera priamo na štátnej hranici ČR a Rakúska. Z vrcholu Plechý sme ešte pokračovali na posledný významný bod tejto turistickej trasy – Trojmezí, kde sa stretávajú štátne hranice ČR, Rakúska a Nemecka.

Ďalší deň nášho pobytu na Šumave sme sa autobusom presunuli do horskej obce Kvilda odkiaľ sme pokračovali po cyklotrase až k prameňu rieky Vltavy. Posledným zastavením našej túry boli pozostatky železnej opony (ploty a strážne veže z doby socializmu) v už neexistujúcej obci Bučina. Túru sme zakončili opäť v horskej obci Kvilda, kde nás čakal autobus. Obe túry, ktoré sme absolvovali neboli náročné na prevýšenie skôr sa jednalo o dlhšie turistické pochody, a preto ich možno za podmienky dobrého počasia odporučiť všetkým záujemcom.

Nášho štvordenného zájazdu sa zúčastnili členovia OZ Hikers, ich rodinní príslušníci, naši priatelia a kamaráti a všetci spoločne sme vytvorili výbornú partiu. Napriek uvedenému problému s ubytovaním sme spoločne strávili príjemné chvíle v spoločnosti zaujímavých ľudí pri napĺňaní programu nášho zájazdu. Navyše nám mimoriadne prialo počasie pripomínajúce „babie leto“ svojim teplým a slnečným rázom. Pevne verím ako organizátor zájazdu, že zájazd splnil svoje hlavné poslanie, ktorým bolo stretnutie priateľov v príjemnom prostredí horskej lokality NP Šumava a prispel svojou trochou k vzájomnému spoznaniu sa a upevneniu priateľstva a spolupatričnosti, čo sú hlavné hodnoty obsahujúce aj motto a poslanie nášho OZ Hikers.

Ľuboš – organizátor zájazdu

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

7 komentárov pre “Zájazd na Šumavu”

 1. hodasmdňa 11 nov 2011 čas 17:19

  tak to si teda michal zaklincoval!vo finále môžeme byť teda radi, že sme sa odtiaľ dostali bez ujmy 🙂 .vedúceho penziónu by som si vedel predstaviť ako exponát v tom múzeu už zaniknutej železnej opony.ale aj napriek tomu perfektne strávený predĺžený víkend…. ďakujem všetkým zúčastneným…..s pozdravom horám zdar!

 2. michaltdňa 08 nov 2011 čas 07:13

  Ahojte, este trosku som patral na nete, ci nahodou „ucastnici zajezdu“ Hikers neboli moc rozmaznani a nasiel som nejake dalsie hodnotenia nasho „hotela“:

  http://www.infolipno.cz/recenze-hodnoceni

  Staci trosku skrolnut nadol… A neda mi jeden prispevok necitovat:

  „Varování pro všechny: majitel je šílenec, psychopat a zlý člověk. Při placení za ubytování, které jsme mu platili po veřeři předem, nám vyhrožoval smrtí a zabitím. Po žádosti o vystavení účtenky nám odmítl účet vystavit a vyhodil nás z penzionu. Když jsme odcházeli, zjistitli jsme, že ubližuje a fyzicky napadá i svůj personál. Má sklony k alkoholismu a týrání. Všechno nakonec musela řešit policie, které se majitel vysmíval a i před ní nám nadále vyhrožoval smrtí. Podáváme na něj trestní oznámení a rozhodně všem doporučujeme, aby se k penzionu Primula a U Lišáka vyhnuli obloukem.“

 3. Ladislavdňa 03 nov 2011 čas 21:29

  Aj my s rodinou veľmi pekne ďakujeme za zorganizovanie krásneho zájazdu. Šumava je prekrásna, počasie bolo super, partia ešte lepšia a na vedúceho tzv. penziónu treba čo najskôr zabudnúť. Aj tak po čase zostanú už len tie najlepšie spomienky, za čo patrí vďaka môjmu bratovi Ľubošovi. Tiež by som poďakoval perfektnému šoférovi Milanovi, ktorý bol ústretový, milý, priateľský.
  Ešte raz ďakujeme.

 4. renča + peťodňa 03 nov 2011 čas 20:17

  I my chceme Lubošovi poděkovat za super zorganizovanou akci a že jsme se mohli zúčastnit. Počasí bylo více než perfektní, spojili jsme kulturu s turistikou :o). A na vedoucího ubytovny vzpomínám jen s nutnou dávkou nadhledu a humoru – PS: mokem zlatavé barvy mě totiž polili úplně jinde, než jsem čekal a kde jsem si o to ani provokativně nekoledoval :-D.
  Pozdravujeme všechny „účastníky zájezdu“ a těšíme se na další akci.

 5. michaltdňa 03 nov 2011 čas 13:36

  Bicykel by veru nebol zly, Andrej :-)))) Dakujeme Lubosovi za super zajazd, aj za vyslovene bleskovy clanok z akcie !!! 🙂 Pocasie dokonale vykompenzovalo nejake tie spominane nedostatky na strane hostitela… Kazdopadne sa pripajam len tak pre zdoraznenie k Lubosovi: tenhle „hotel“ nebrat…

 6. &rejdňa 03 nov 2011 čas 12:55

  Chýbalo tomu len jedno – bicykel 😀

 7. Miroslavdňa 03 nov 2011 čas 11:56

  výborné zhodnotenie zaujímavej akcie…kašľať na vedúceho…aj tak všetkým ostanú len tie príjemné spomienky 🙂

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár