Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

sep 07 2014

Vysoké Tatry – Baranie rohy (2526)

Autor

Vysoké Tatry - Baranie rohy (2526)Pôvodný plán vybehnúť si na Jahňací štit, sme po zhliadnutí karavány cestou z Bielej vody na Brnčalku rýchlo prehodnotili. Pri pohľade na podmienky vo Veľkej Zmrzlej doline rýchlo padá voľba na Baranie rohy. Pod sedlom v jednom hladkom kúte pomôže (hlavne pri zostupe) natiahnuté lano, inak je výstup bezproblémový. Keď vidíme to mravenisko okolo Brnčalky na jednej a Térynky na druhej strane, sme radi za kľud, ktorý tu vládne. Zostup k Spišským plesám, kamzíky, svište, a pomedzi ceprov späť do civilizácie.

Upozorňujem, že úsek Brnčalka – Baranie sedlo – Baranie rohy – Térynka vedie mimo značených turistických trás. Možno ho legálne absolvovať iba v sprievode horského vodcu, alebo v sprievode inštruktora vysokohorskej turistiky (KST, SVTS) a po absolvovaní kurzu v jednej z uvedených organizácii.

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

3 komentáre pre “Vysoké Tatry – Baranie rohy (2526)”

 1. P51dňa 18 jún 2017 čas 22:15

  Vapno – vies ako najdes cestu na vrchol? ides do kopca. a ked uz neni kam vyssie tak si tam 🙂

 2. Luksdňa 03 jún 2017 čas 20:05

  Baranie a rohy a Zimny baranec , zatial jedine vrchy ktore som u nas zdolal 🙂 http://hikers.sk/turistika/zimny-baranec-2184m/

 3. Vapnodňa 16 okt 2014 čas 10:17

  Zdravim turisticku obec :-}
  Nadherna trasa, ktoru som absolvoval od Teryho chaty, ale len do Baranieho sedla. Zo sedla som chcel ist na vrchol no cestu som nenasiel. Skoda, mozno nabuduce.

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár