Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

dec 26 2010

Štefanský výstup na Kľak 2010

Autor

Štefanský výstup na Kľak 2010

Tohtoročný tradičný Štefanský výstup na Kľak bol poznamenaný veľmi chladným, hmlistým a veterným počasím, keď ortuť teplomera dosiahla -12°C. Z výhľadov tentokrát nebolo nič. To však neubralo na tradične dobrej nálade, dochutenej špecialitkami domácich páleníc :-), ktoré výborne poslúžili ako tekuté svetre. Farby OZ Hikers hájil Majky, štandardne s členmi OZ Trekker.
Začíname tak, ako vždy. Základným táborom je Fačkovské sedlo. Hoci som autom, tak jeden “šoférsky” na privítanie neodmietnem. Veď cestou hore i späť ho postupne vypotím. Vyrážame. Snehu nie je príliš veľa, lyžiarske stredisko Fačkovské Sedlo – Kľak, po slovensky Skiarena Fačkovské sedlo sa trápi s nedostatkom snehu. Ako Ariadnina niť sa lesom vinú miestami zľadovatené serpentínky ukazujúc cestu do Revánskeho sedla. Les nám súčasne tvorí prirodzenú zábranu pred vetrom. Aspoň miestami. Priebežne sa zastavujeme na oddych, na doplnenie teplých i veľmi dobre vychladených tekutých elixírov. Oba druhy spĺňajú svoj účel. Čaj z termosiek zahreje a domáce elixíry tiež. Tu však neplatí ekonomická rovnováha. Ponuka je, dopyt by bol tiež, dole je však auto…
Približne za viac ako hodinku sme v Revánskom sedle. Na tomto mieste svoju existenciu potvrdzuje na krátke okamihy slnko medzi mrakmi, debatuje… ďalej to však už určite stojac rozkročmo poznáte. Dlho sa tu nezdržíme. Poniektorí sa ešte snažia odľahčiť batôžky ponúkaním sladkých vianočných dobrôt, elegantne vychvaľujúc cukrárske majstrovstvo svoje alebo svojich mamičiek. No dobre, jeden – dva zvládnem a poďho hore na Kľak, výhľady nepočkajú. Skutočne nepočkali. Sme hore. Vidíme akurát na seba a preto volíme zostup. My, čo sa príliš neponáhľame späť domov, zasadneme ešte na rozlúčkové pivko alebo kofolku sprevádzané výbornou cesnačkou, vývarom a haluškami v salaši Kľak.
Pre mňa to už bol piaty výstup v poradí, štvrtý pod hlavičkou hikers. Skutočne sa sem oplatí medzi sviatkami vybehnúť, vypotiť kapra a údené, stretnúť po dlhom čase ľudí, s ktorými ste sa nevideli veľmi dlhý čas. Panuje tu vzácna úprimná atmosféra, žiadne klamstvo, faloš a podobne… Vidíme sa na Štefana 2011?!

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

2 komentáre pre “Štefanský výstup na Kľak 2010”

  1. lubossdňa 26 dec 2010 čas 23:29

    Pôvodne by som aj ja išiel, ale kedže som o tom nevedel, že niekto pôjde tak samému sa mi nechcelo škoda!

  2. gabdňa 26 dec 2010 čas 21:11

    Super Majky, že si hájil farby. Pôvodne som mala v pláne aj ja zúčastniť sa, no mala som do rána zlú službu..tak som potrebovala dospať.

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár