Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

aug 29 2007

Medzinárodný vojenský výstup na Kriváň

Autor

Medzinárodný vojenský výstup na Kriváň

Po krátkom dohovore sme sa rozhodli s Richardom, Sašou a Dominikou zúčastniť XII. ročníka „Medzinárodného vojenského výstupu na Kriváň (2494,7 m.n.m)“, ktorý organizoval Zväz vojakov Slovenskej republiky Trenčín. Výstup bol naplánovaný na sobotu 25. augusta 2007.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Dátum :
25.08.2007
Organizátor :
Zväz vojakov SR
Čas výstupu :
cca 3,5 hod.
Prevýšenie :
1354 m
Jedlo :
Vlastné zásoby
Voda :
Vlastné zásoby minerálky,
horský prameň,
horec

Z Prievidze sme vyrazili Richardovým autom cca. 4:50 hod v sobotu ráno. Cesta rýchlo ubiehala a cca. 6:10 hod. sme dorazili na východzie miesto našej túry, ktorým boli „Tri studničky“ (1140 m.n.m.). Po krátkych prípravách spojených s preoblečením, prezutím a pobalením toho najnutnejšieho sme začali stúpať k vrcholu Kriváňa. Na začiatku nás čakali organizátori výstupu, od ktorých sme obdržali účastnícky list, ktorý bolo treba opečiatkovať organizátormi výstupu na vrchole.

Počasie sa napriek negatívnym predpovediam ukazovalo od rána pomerne optimistické. Miestami vykuklo aj slnko spomedzi minima oblakov. Výstup prebiehal plynulo bez dlhších prestávok spojených len s doplnením tekutín a fotením okolitej prírody. Blížiac sa k rázcestiu chodníkov pod „Daxnerovým sedlom (2334 m.n.m.)“ sme videli prvých účastníkov výstupu prichádzajúcich zo smeru od Štrbského plesa. Počasie sa menilo slnko striedali menšie hmly, ktoré sa však rýchlo rozplynuli.

Približne 9:45 až 10:15 sme s minimálnymi rozdielmi vystúpili na vrchol Kriváňa, kde už boli usporiadatelia a prví účastníci výstupu. Úspešné absolvovanie výstupu sme zapili Richardovou vrcholovicou a vrcholovou fotkou pri kríži.

Po približne dvoch hodinách strávených na vrchole sme zahájili zostup nakoľko prichádzalo stále viac účastníkov výstupu a komplikoval sa pohyb v skalnom teréne. Na vrchole i pri zostupe sme stretli ďalších priateľov a kolegov, ktorí sa tiež podujali zúčastniť výstupu na Kriváň. Zostup sme úspešne zvládli a tým zakončili pekný sobotný deň vo Vysokých Tatrách za dobrého počasia a v skvelej partii. Poďakovanie patrí najmä Richardovi za zorganizovanie a odvoz bez čoho by sme nestrávili tento fajn deň na horách!!!

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

Nie je možné pridať komentár.