Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

mar 14 2014

Testy produktov značky Trekmates

Autor

Testy produktov značky Trekmates

Ako som už avizoval pred pár týždňami, pustili sme sa do spolupráce s britskou značkou Trekmates a preverili sme niekoľko ich produktov. Jedným z dôvodov je rozrastajúca sa sieť distribútorov tohto výrobcu na Slovensku. Bol to pre nás tak trochu krok do neznáma, nakoľko s Trekmates nikto z testujúcich v minulosti nemal žiadnu skúsenosť. Po dôkladnom preverení produktov smelo konštatujem, že táto značka sa u nás medzi turistami môže stať veľkým hitom. Za veľmi rozumnú cenu totiž dodstávate absolútne funkčné výrobky z najkvalitnejších materiálov a v niektorých prípadoch dokonca s doživotnou zárukou. Takýto krok si môže výrobca dovoliť naozaj len v prípade, že je o kvalite vyhotovenia svojich produktov presvedčený na plnej čiare.

Návleky Trekmates® Sprint GORE-TEX®

Sú vyrobené z trojvrstvového pro-shell gore-texu doplnené Cordurou v spodnej a prednej časti. Táto konštrunkcia ich predurčuje na použitie v snehu, v ktorom som ich primárne skúšal. Vďaka použitému materiálu sú návleky ľahšie a lepšie dýchajú. Po vyzutí som zatiaľ ani raz nevidel skondenzovanú vodu na ich vnútornej strane, čo sa mi bežne stávalo u gore-texových návlekov iných značiek.

Oceňujem na nich systém zapínania, ktorý spočíva v suchom zipse, doplnenom dvoma kovovými cvokmi na oboch koncoch. Je to veľmi efektívne a rýchle riešenie, ktoré funguje a zároveň skracuje čas na pripevnenie oboch návlekov (10 až 15s). Na uchytenie návleku pod topánkou slúži pogumovaný popruh. Jeho dĺžku treba na začiatku nastaviť (najlepšie doma) a prebytočné časti koncov odrezať. V opačnom prípade vám budú pri chôdzi trieť o druhú nohu a zavadzať. Popruh v tomto smere považujem určite za lepšie riešenie ako kovové lanko.

Či v mokrom snehu alebo prašane, na pár hodín alebo na celý deň, návleky vždy splnili svoju úlohu. Nasadzujú sa rýchlo a človek sa pri tom nenarobí. Po ich vyzutí nemáte nohavice od kolena dole celé mokré a spotené. Tieto návleky proste fungujú a môžem ich len a len odporučiť.

Odporúčaná maloobchodná cena: 33 €

Testoval: Andrej

Dámska čiapka Trekmates® Classic Thermal Hat Women

Názov tejto čiapky plne vystihuje jej vlastnosti, charakteristiku a funkčné určenie. Fleece materiál, z ktorého je ušitá udržiava prirodzené teplo, zachováva priedušnosť a zabezpečuje rýchle vysušenie. Keďže samotný názov napovedá, že čiapka je určená pre nežnejšie pohlavie, výrobcovia neobišli ani hlavné kritérium predajnosti – dizajn. Šikovne priznané švy, vytiahnuté na lícnu stranu a farebne zvýraznené robia z čiapky vkusný módy doplnok. Oceňujem, že kvalita spojov týmto krokom nijako neutrpela a čiapka si aj napriek oderom a rôznym hravým útokom domáceho štvornohého miláčika udržala celistvosť bez náznaku narušenia. Nevýhodou ale je, že ak už s čiapkou na hlave plánujete vykonávať nejakú aktivitu, treba uprednostniť chladné počasie pred veterným. Čiapka nemá materiálovú vrstvu, ktorá by chránila pred vetrom a typy náchylnejšie na uši hneď pocítia aj mierny vánok. Spodný okraj čiapky je podšitý po celom obvode, čo zvyšuje tepelnú izoláciu. Zvolený materiál je aj veľmi príjemný na dotyk. Malou nevýhodou ale je, že výrobca ponechal voľný spodný okraj. V prípade, že s čiapkou na hlave vykonávate aj nejaký aktívny pohyb, nebadane sa začne vysúvať na štýl arcibiskupskej čiapočky.

Vyzdvihnutím termo vlastnosti čiapku odporúčam na pasívne aktivity počas príjemných mrazivých slnečných dní. Celková váha a hrúbka materiálu ju predurčuje ako vynikajúcu čiapku pod prilbu a doplnok, ktorý vo vrecku nepotrebuje veľa priestoru a je neoceniteľný počas prestojov, keď nie je potrebné mať prilbu na hlave, ale je nutné sa chrániť pred únikom telesného tepla. V tomto prípade sú veľkou výhodou aj priznané švy, pretože čiapka úplne kopíruje tvar lebky a v prípade, že je pod prilbou nič neotláča. A keď je hlavná úloha, ochrana hlavy, kombinovaná aj príjemným klobúčik dizajnom, nemá tento doplnok problém osloviť aj pre mestské typy, hoci len na nedeľnú prechádzku centrom. Doživotná záruka.

Odporúčaná maloobchodná cena: 15 €

Testovala: Zuzana

Čiapka Trekmates® mountainXT Series WINDSTOPPER® Benny Hat

Čiapka jednoduchého dizajnu, ktorá oblečená na hlave vyzerá lepšie ako by sa pri prvom pohľade na tento produkt mohlo zdať. Dizajn jednoduchý, minimalistický a neutrálny. Po vybalení produktu som bol jej vzhľadom mierne sklamaný, ale pri pohľade do zrkadla musím uznať, že obavy boli zbytočné. Nie preto, že trpím extrémnou formou narcizmu, ale čiapka po oblečení svojim tvarom na hlavu výborne priľahne. Jej využiteľnosť pod prilbou je úplnou samozrejmosťou. Použitý materiál je Windstopper od firmy GORE, farebné prevedenie čierne s logom Trekmates na jednej a Windstopper na druhej strane. Z vrchnej strany je to v podstate softshell a z vnútornej fleece, čo zabezpečuje príjemný dotyk a tepelný komfort.

Podľa informácií od výrobcu produkt zabezpečí ochranu proti vetru a chladu. Počas testovania som nezažil situáciu, ktorá by dokázala toto tvrdenie vyvrátiť. Som presvedčený, že najmä čo sa týka odolnosti proti vetru, ide o produkt najvyšších parametrov. Za takúto úroveň ochrany je ale nutné zaplatiť určitú daň. Touto nie je cena, ktorá mi pripadá naopak veľmi priaznivá, ale obmedzenie sluchu. Oblečením čiapky si nasadíte nielen mimoriadne efektívnu škrupinu proti vetru, ale aj jemnú protihlukovú clonu. Je to podobné akoby mal človek zaľahnuté v ušiach len to nie je také nepríjemné. Skrátka počujete slabšie. Čo sa týka tepelnej izolácie, resp. tepelného komfortu rovnako môžem iba skonštatovať, že funguje. Priedyšnosť je na veľmi solídnej úrovni, čo ma vzhľadom na použité materiály vôbec neprekvapilo. Ako posledný parameter som si ponechal vodoodpudivosť. Nepodarilo sa mi čiapku premočiť (nie je odvodené od slova močiť ako vykonávať potrebu). Potom, ako som si ju úmyselne bral v prípadoch, kedy pršalo a nepremokla, som si ju zobral sebou do lesa, nalial na ňu vodu (vytvoril som taký bazénik) a čakal čo sa stane. Nestalo sa nič. Po dobu testovania cca 3 minúty, kedy som nechal vodu na nej stáť som nepostrehol ani náznak presiaknutia. Nie je to parameter, ktorý by vymedzoval určenie a použiteľnosť čiapky, ale prišlo mi to minimálne zaujímavé. V silnom vytrvalom daždi pravdepodobne premokne (je možné, že na spojoch – švoch), ale čiapka znesie veľa i keď nie je primárne určená ako ochrana proti dažďu. Pri snežení máte pohodlie zaručené.

Záverom: extrémne funkčná čiapka z overených materiálov, jednoduchého dizajnu za až prekvapivo nízku cenu. Ak hľadáte ochranu hlavy pri veternom, alebo extrémne veternom počasí, tak nie je čo riešiť. Doživotná záruka.

Odporúčaná maloobchodná cena: 20 €

Testoval: Peter

FOTOGALÉRIA PRODUKTU

HORÁM ZDAR!

1 komentár pre “Testy produktov značky Trekmates”

  1. Misodňa 15 sep 2014 čas 08:16

    No, hohohooo, trosku opatrne s tou dozivotnou zarukou 🙂 Kazdy ten produkt ma svoju „ocakavanu“ zivotnost a to je ten lifetime. Cize nie lifetime kupujuceho ale samotneho produktu. A to moze byt aj jeden rok ak sa tak vyrobca rozhodol, ze by si si mal kupovat ciapku kazdy rok 🙂

    Ale inak velmi pekne clanky a recenzie 🙂

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár