Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

júl 30 2012

Test produktu – Funkčné tričko SONIC T-Shirt

Autor

Test produktu - Funkčné tričko SONIC T-Shirt

Dodnes sa pamätám ako som prvý krát počul slovné spojenia ako funkčné prádlo, alebo funkčné vlákno. V tej dobe, je to asi 9 až 10 rokov dozadu, boli tieto pojmy pre mňa synonymom jednej značky. Samozrejme som chcel vyskúšať a tak som nakúpil a tváril sa spokojne …. teda aspoň po nejaký čas. Diery do mojej spokojnosti vtedy urobil obyčajný nevinný kríček, do ktorého som to napral na bicykli. Funkčné – nefunkčné, proti oderu boli z kvetu makového a mne ostali oči pre plač a smútok v peňaženke, lebo záruka sa na podriapanie trička nevzťahuje. Ale aspoň som si vyskúšal tú dnes už úplne bežne spomínanú funkčnosť na vlastnej koži. S drobnými obmenami a vylepšeniami ide aj v súčasnej dobe vlastne o to isté ako vtedy pred rokmi.

Odviesť pot z pokožky cez tričko na jeho povrch tak, aby telo bolo (relatívne) suché a samotný pot sa na povrchu trička odparoval, prípadne sa dostával cez ďalšiu vrstvu. Rád by som Vás pozval na môj drobný prieskum, ako veľmi sa produkty za tých pár rokov zmenili a čo Vám môže v dnešnej dobe super rýchleho vývoja a inovácií ponúknuť v tomto smere progresívna britská značka MONTANE.

Sonic T-shirt od MONTANE je v poradí piaty produkt (štvrtá značka) tohto druhu, ktorý som si mal možnosť vyskúšať a tak budem porovnávať a konfrontovať. Vybral som mu súperov, ktorí rozhodne nepôjdu na zem v prvom kole. Jedným je klasika od silného výrobcu prádla CRAFT (Cool Tee) a druhým je produkt od firmy MAMMUT (Kula). Dámy a páni, ring je voľný.

 

Prvým atribútom, ktorý udrie na prvý pohľad do očí je vzhľad a strih odevu. V tomto má u mňa Sonic navrch od crafťáckeho produktu a s mammuťáckym to vidím tak na remízu. Vo všeobecnosti je u mňa Montane niečo ako Ralph Lauren medzi outdoorovými značkami. Samotný vzhľad je síce strohý, ale elegantný a ozviežuje ho logo Montane. Strih nie je úplne „obtiahnutý“, dĺžka je tak akurát a kombinácia materiálov je v poriadku. Plusom sú reflexné prvky. Nie je nič zásadné čo by som mu v tomto smere vytkol, ani nič čo by ma prekvapilo, alebo posadilo na zadok.

Odolnosť materiálu – parameter, ktorý som spomínal hneď v úvode článku. Sonic je vyrobený z DRYACTIVE Express. Túto záležitosť vývojoví a výrobní inžinieri za ubehnuvšie roky vcelku vychytali a ako bezproblémové hodnotím Sonic od Montane aj produkt značky Craft. Materiál je kompaktný a vlákna sa nezadierajú. Väčšinou tento problém vzniká na ramenách, kde sa odierajú popruhy batohu, vzadu na chrbte v úrovní krížov a na porovnávanom Mammute sa mi tričko zodralo kúsok pod zátylkom, keď som bol behať v daždi a na tričku som mal oblečenú ešte bundu, ktorá mala z vnútra etiketu. V tomto porovnaní teda stráca bod pra-slon.

Funkčnosť materiálu a trička samotného – tak tu sa dostávame k pointe celého testu. Pri týchto produktoch ide predovšetkým o komfort športovca a výkon, ktoré je tričko a materiál z ktorého je vyrobené poskytnúť. V tričkách som vykonával štandardné outdoorové aktivity, akými sú turistika, beh, pohyb na ferratách a trochu málo lezenia. Ak by som to mal zhrnúť tak tu staviam na jednu úroveň Sonic T-shirt a tričko od Craftu. Mammut je v tomto proste lepší. Úprava proti zápachu a antibakteriálne vlastnosti predstavujú určité bonusy, ktoré tiež môžu ovplyvniť výber. Montane produkt má tieto detaily vyriešené, podobne ako Mammut, u tretej značky som túto informáciu síce nenašiel zverejnenú, ale žiadny podobný problém som nezaznamenal.

Posledným hodnotiacim kritériom je úplne bez okolkov cena. Produkt Sonic T-shirt si je v tejto disciplíne rovný z tričkom Cool Tee od Craft, oba stoja bežne okolo 30 €. No a jednoznačne najdrahší (na to som si už tak nejak zvykol) je produkt značky Mammut. Stojí okolo 60 €. Skúsime zrátať body? No, asi to nebude také ľahké, totiž pre každého je dôležité iné kritérium. Je teda na užívateľovi aby si určil svoje preferencie a podľa nich sa pri výbere riadil. Ak by som mal predsa len urobiť záver z testu trička MONTANE SONIC T-Shirt, znel by asi takto: tričko vyzerá vkusne a je dobre strihané, materiál je kvalitný a odolný voči opotrebeniu, jeho výkon je štandardný a cena priaznivá. Z uvedených produktov neposkytuje najvyšší komfort, ale je pre mňa víťazom ak zahrniem všetky atribúty vrátane ceny.
Tričko MONTANE SONIC T-Shirt je možné kúpiť v kamenných obchodoch UAX – original shop Poprad a MOUNTLAND v nákupnej galérii Tesco v bratislavskom Lamači.

FOTOGALÉRIA PRODUKTU

HORÁM ZDAR!

Kanál RSS

Pridaj komentár