Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

feb 05 2011

Stubaier Gletscher camp 2011

Autor

Stubaier Gletscher camp - foto

Na tento výlet som sa obzvlášť tešila, pretože pri lyžovaní človek vynakladá námahu cestou dolu kopcom. Po vygúglení si tohto strediska už rozhodnutie, či ísť práve sem, nenechalo na seba dlho čakať. 108 km zjazdoviek, 19 lanoviek, výška snehu 190 cm, lyžovanie z nadmorskej výšky 3.212 m.n.m. a nespočetné množstvo freeride zón pre náročných. Upravili sme počet účastníkov a hor sa do plánovania. Ubytovanie nie je v tejto lokalite problém zohnať. Priamo na stránke dedinky (pod strediskom) „Neustift“ je niekoľko odkazov. Na mail odpovedali všetci oslovení, aj keď už mali na požadovaný termín obsadené. My sme nakoniec uprednostnili rodinný penzión Landhaushofer a boli sme veľmi spokojní. Skibus Haltestelle cca 4 min chôdze v lyžiarkach, my wellnesáci sme aj tak radšej autíčkom :-), reštaurácie všade okolo a potraviny hneď oproti zastávke. V cene ubytka boli raňajky a sauna. Ausgezeichnet. Odteraz ubytovanie na lyžovačku len so saunou. Človek večer padne mŕtvy do postele skôr ako spolubývajúci dôjde na izbu.
Na cestu sme vyrazili v stredu dopoludnia. Už za Trenčínom sme sa nalodili na diaľnicu a valili 700 km. Autá v protismere sa objavili až na posledných 30 km. Počasie sme mali dva dni ako na objednávku, len v jeden deň to vyzeralo, že to mal na starosti Miňo :-). A tak sme sa ulyžovali do zbláznenia. Žiadne rady, upravené svahy, kvalitné služby, ochotný personál. Lyžovačku v Alpách si proste nejde neužiť.

FOTOGALÉRIA K PODUDJATIU


HORÁM ZDAR!

5 komentárov pre “Stubaier Gletscher camp 2011”

 1. Miňodňa 21 feb 2011 čas 17:04

  Pekne, pekne s tym počasím, tak aj za prvý večer môžem ja, čo? 🙂 🙂 Ľudkovia super akcia ešte jedeň deň a neodídem. Škoda že tam domáca nevarila, by som si priplatil a kompletka úplná. A tá sauna bola božská. Zuzi ešte si tam mohla švihnúť nejaké info o cenách. Pekný članoček. čaute

 2. Kláradňa 14 feb 2011 čas 13:50

  Nádhera priatelia! Ale mali ste srdce nechať to dieťa /Alanka/ doma a takto
  si užívať?

 3. gabdňa 14 feb 2011 čas 12:04

  Aspoň niekto si túto zimu užíva lyžky..ach 🙂 Na parádu!

 4. karabasterdňa 14 feb 2011 čas 08:36

  Ja im nezávidim len v kútiku duše, ale normálne na plné pecky !! 😀

 5. Filip Tužinskýdňa 14 feb 2011 čas 08:19

  Nádherné fotky…ten výhľad, musela to byť parádna lyžovačka!
  V kútiku duše Vám závidím.

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár