Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

mar 26 2011

Tri krásne dni na skale

Autor

Tri krásne dni na skale

Táto akcia vznikla mimoriadne spontánne. Ako sa občas ľúbi povedať, také bývajú najlepšie. Som náramne rád, že môžem tento výrok neznámeho autora pre tento krát na 100% potvrdiť. „…inak ma to pokúša normálne si zobrať voľno a proste dávať hrádok a hotovo…“ píšem Andrejovi do chatu. „…vieš, že mne stačí málo k tomu aby som sa na to dal nahovoriť :-)“ znela odpoveď. Ako sa ukázalo, mal pravdu.

Vyrazili sme v stredu okolo obeda a ešte v ten deň sme si vychutnali tri cesty. Jedna z nich bola aj naša prvá tohtoročná VII, ktorú sme si pekne rozpracovali. Na RP tejto cesty síce ešte budeme musieť chvíľu ladiť formu, ale pokusy boli veľmi sľubné. Začali sme teda z ostra. Aj počas ďalších dvoch dní sme si užívali slnečné lúče, ktoré príjemne hriali a trochu aj osmáhli naše bledé telá.

Asi najúrodnejší deň bol štvrtok. Boli sme fajn rozlezení a ešte nie tak fyzicky zničení ako na posledný deň. Vychutnali sme si ľahunkú ale peknú trojdĺžkovú cestu „Stredná“ a pokochali sa výhľadom zo samotného vrcholu Hrádku. V tento deň sa ku nám pripojil aj Gabikin brat Janko a predviedol nám, ako sa lezie po trojročnej pauze. Klobúk dolu. Piatok sme už boli poriadne zničení, ale nejaký ten výkon ešte padol. Na záver ešte prikladám štatistiku, teda sumár ciest, ktoré sme poliezli:

Vzdušná (IV+)
Fiťfiriť (V+)
Stredná (V+)
Sobota Nedeľa (VI-)
Iba Tak (VI+)
Daidalos a Ikaros (VI+)
Volkov Komander (VII-)
Hybernácia (VII)

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

4 komentáre pre “Tri krásne dni na skale”

 1. karabasterdňa 28 feb 2012 čas 13:38

  Len tak pre zaujímavosť: cestu Hybernácia (VII) sme nechali na pokoji celú sezónu a na jeseň (17.11. 2011) padla prvým RP pokusom. Krásna cesta, zo začiatku položená a po malých chytoch, neskôr chyty lepšie, ale už v previsnutejšej stene. Cca 40 metrov lezenia.

 2. karabasterdňa 28 mar 2011 čas 08:35

  Ja len dodám vysvetlivku k &rejovmu príspevku: slovo „obs**tá“ má znamenať obsratá 🙂 Možno to je tým, že je začiatok sezóny a nie je ešte vyčistená prelezmi.

 3. &rejdňa 28 mar 2011 čas 08:24

  Ad. „Vzdušná IV+“ – cesta má tatranskú klasifikáciu aj vzhľad(machy, voda) a prvú dĺžku by som premenoval na obs**tá.

 4. gabdňa 27 mar 2011 čas 08:33

  Výborne ste si to zariadili. 🙂 A ja chodila do práce, mrvila bakalárku, po večeroch fúkala Andrejove boľačky a počúvala živé vstupy z týchto dní. :-). (a tíško závidela..:-)

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár