júl 21 2011

Rekreanti liezli na Súľove

Autor

Rekreanti liezli na Súľove

V sobotu, 16teho júla, si lezecké jadro nášho O.Z. urobilo krátku pauzu od štandardného wellness víkendového programu a uskutočnilo krátky výjazd na Súľovske skaly. Slnko v dolinách poriadne pieklo a tak hrozilo, že by z toho jeden mohol ostať regulérne pripečený. Únik z matrixu nám poskytol exit 442 na diaľnici D1 smerom na Žilinu a následný presun už pokojnou cestou do obce Súľov Hradná. Pod samotnými súľovskými stenami bol príjemný chládok, čo sa už teda nedá povedať o pohybe priamo v nich. Našťastie som liezol v prilbe, ktorá je u mnohých lezcov na skalkách veľmi nepopulárna.

Dôvodom je následný veľmi ne-cool imidž lezca. Keďže mne look záhradkára a chlapca z pod humna so slamou na hlave i trčiacou z vačku skôr vyhovuje, prilbu som si štandardne nasadil a ušetril som si nepríjemnosti spojené s prehriatim tekvice v horúcich stenách. To sa už napríklad nedalo povedať o junákovi lezúcom síce o triedu či dve lepšie ako ja, ale bez nej. Neodchádzajte, nasleduje dramatizácia.

Spomínaný chlapčisko vsadivší na ľúbivý imidž, priznávam boli v sektore aj svieže devy, podcenil slnko a toto mu po chvíli celkom zavarilo (doslova); alebo žeby to nebolo slnkom? Z hlavy začala stúpať para a následný pretlak mu nedovolil sa pri páde vo vzduchu skonsolidovať. Padol teda dolu hlavou. Nanešťastie nemal prilbu, ale našťastie (toho mal tentokrát viac) sa mu nič nestalo, lebo hlavu si o skalu neudrel.

Lezecká úderka Hikers v inkriminovanú sobotu pôsobila v sektoroch „Tabuľa“ a neskôr „VPN“, medzi fotkami sú vyznačené v náhľade aj cesty, ktoré sa v ten deň na tabuli liezli. okrem týchto sme ešte na VPN pripojili do zbierky a rekreačného denníčka ďalšie dve. Tu je menný zoznam ciest:

Cumel (V-)
Celkom pekná (V)
Špagety (VI-)
Vajdátor (VI)
Hodvábna cesta (VI)
Cesta svedkov liehovových (VI+) *ku koncu teda krutých 6+
Mirove prebudenie (VII-)
Odysea (VII)

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU


HORÁM ZDAR!

Share Button

6 komentárov pre “Rekreanti liezli na Súľove”

 1. stewiedňa 27 júla 2011 čas 09:38

  Sulov! to si pamatam este z detstva, ked sme tam chodili s bratrancami a sestranicou

 2. karabasterdňa 23 júla 2011 čas 07:16

  🙂 Zuzi nebol členom oz

 3. minodňa 22 júla 2011 čas 18:56

  ľudkovia to bola lezba, bo super 🙂

 4. Kláradňa 22 júla 2011 čas 15:48

  Zuzka, Ty hovoríš tej časti tela, ktorá si tak pohodlne „lebedí“ na stoličke v práci „kondička“? Tak nech Ti len nerastie, na skale sa ťažko potom posúva
  nahor.

 5. Zuzanadňa 22 júla 2011 čas 14:08

  chlapci pekné, akčné fotos umocnené slnečným počasím. opäť len tíško závidím a premýšľam, prečo tá moja kondička nerastie, keď má na to v práci na stoličke také ideálne podmienky…
  Peťo celkom si v článku nenaznačil, či chlapčisko vsadivší na ľúbivý imidž devy vabúci bol členom O.Z., no na fotkách len jeden bez prilbičky baletí.

 6. &rejdňa 21 júla 2011 čas 20:37

  Kolega záhradkár to pekne vystihol, rekreácia ako sa na pestovateľov patrí 😀

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár