Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

jún 23 2014

Lezecká oblasť: Priedhorie – sektor Mlynište

Autor

Lezecká oblasť: Priedhorie – sektor Mlynište

Aj vy ste počuli, že v Priedhorí je „nejaký nový sektor“ a neviete sa dopátrať kde je a aké sú tam cesty? Tak tu je zopár dúfam užitočných informácií.

Sektor sa volá Mlynište podľa neďalekej osady. Prístup je možný priamo z Pružiny alebo z Priedhoria (viď. mapka). Za Priedhorím neodbočíte doľava na „parkovisko“ ale pôjdete po ceste doprava. Pred zákazom vjazdu zaparkujte na malom fleku a pokračujte cestou ďalej popri potoku. Po piatich minútach chôdze by ste mali po pravej ruke zbadať previsnutú stenu – ste na mieste.

V sektore je lepenými borhákmi dobre preistených 15 ciest, ich autorom je Jozef Zigo. V zlaňákoch sú prasatá poistené raťazou, ukotvenou v dvoch bodoch. Podľa čísel na skale sú tu dve 5ky, päť 6tiek, šesť 7čiek a dve 8čky. Treba to však brať s rezervou, nakoľko navrhnutá klasa je tvdršia a časom už odpadlo niekoľko chytov a stupov. Tým sa dostávam ku kvalite skaly. Najhoršie na tom sú spodné úseky oboch pätiek, ktoré vedú drolivým komínom. Šestky vpravo aj vľavo od nich sú na tom o niečo lepšie, ale tiež sa v nich treba mať na pozore. Pravú (previsnutejšiu) časť sektoru možno označiť ako kompaktnú, taktiež je v tejto časti ešte potenciál na vznik nových (ťažších) ciest.

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár