Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

feb 27 2008

Zimný výstup na Vtáčnik 1346 m

Autor

Zimný výstup na Vtáčnik 1346m

Po neúspešnom pokuse o výstup na Zbojnícku chatu (16.02.2008) kvôli extrémnemu počasiu sme sa nasledujúcu sobotu 23.02.2008 rozhodli pre výstup na Vtáčnik (1346 m). Náš team tvorili Katka, Filip a Františka, ktorí pricestovali autom z Bratislavy do Prievidze, kde sme sa pridali ešte ja (Ľubošš) a Majky. Dopravili sme sa autom až nad obec Lehotu pod Vtáčnikom, kde končila asfaltová cesta a bol umiestnený turistický, avšak zničený rozcestník (502 m).

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Dátum :
23.02.2008
Organizátor :
Súkromne
Začiatok i koniec :
Lehota pod Vtáčnikom
Čas výstupu :
4 hod.
Čas zostupu :
2,5 hod.
Stúpanie :
844 m
Klesanie :
844 m
Vzdialenosť :
17 km /ta i späť/
Jedlo :
Vlastné zásoby
Voda :
Vlastné zásoby
Mapa :
SHOCART,
Vtáčnik, č.1082,
M 1:50000

Po krátkej prestávke vyplnenej zbalením najnutnejších vecí do batohov sme začali stúpať poľnou cestou, ktorá menila svoj sklon s dvomi pomerne strmými úsekmi. Tak sme v priebehu krátkej chvíle nabrali cca. 300 výškových metrov. Poľnú cestu sme opustili a prechádzali sme ďalej po lúke až sme vyústili opäť na ceste, ktorej okolie lemovalo niekoľko chát. Pokračovali sme ešte chvíľu po asfaltke a ďalej to bol len turistický chodník vedúci lesom. V týchto miestach sme narazili na prvý sneh vo výške cca. 1000 m. Postupne na chodníku pribúdalo snehu, ktorý bolo treba prešľapávať. Dorazili sme k Malej Homôlke (1270 m.), ktorá je zároveň križovatkou zelenej a červenej značky. Po krátkom oddychu nás čakala záverečná pol hodina výstupu. Na tomto úseku bolo miestami snehu po kolená, čo spomaľovalo a sťažovalo postup k vrcholu. Záverečný výšvih tesne pod vrcholom bol vyfúkaný a namrznutý, preto sme stúpali opatrnejšie.

Presne na poludnie sme dosiahli vrchol Vtáčnika. Počasie sa stále zlepšovalo, čo nám ponúklo pekné výhľady na Prievidzu, Nováky, Žiar nad Hronom, taktiež bolo možné vidieť mesto Zvolen. V diaľke sme rozoznali Martinské hole, Nízke Tatry i vrchol Kľaku. Nakoľko fúkal na vrchole silný vietor náš pobyt na vrchole sme skrátili a začali zostupovať. Ešte nasledovala krátka prestávka na jedlo na Malej Homôlke a potom už návrat k autu.

Úspešný výstup sme napokon zavŕšili posedením v reštaurácii v Prievidzi na chutnom jedle a pive. Dohodli sme sa, že túto akciu určite zopakujeme v lete.

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

Nie je možné pridať komentár.