Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

máj 28 2012

WOLF JACKET – test produktu

Autor

WOLF JACKET - test produktu

Opäť sa hlásim s testom produktu, opäť bol testovaný produkt značky MONTANE a opäť sa pokúsim čo najvýstižnejšie popísať moje dojmy a skúsenosti s týmto kusom odevu. Tento krát som si na testovanie doprial pomerne dlhú dobu, približne 4 mesiace. To, že článok nevyšiel skôr bolo spôsobené čiastočne úmyselne, s cieľom produkt dôkladne otestovať, čiastočne mojou zaneprázdnenosťou a čiastočne mojou lenivosťou sadnúť si za klávesnicu a dostať zo seba na pomyselný papier niečo duchaplné, ale najmä, s adekvátnou informačnou hodnotou.

Keď sa tak obzriem cez plece späť, na tie uplynulé 4 mesiace môjho „spolužitia“ s flískou WOLF JACKET musím konštatovať, že by ma asi naozaj mrzelo ak by nás osud v jedno pekné januárové popoludnie nebol spojil dohromady. Čo slnko, chlad a vietor spoja, človek nech nerozdeľuje. Bol som v nej za fešáka na horách, bol som v nej za fešáka pod skalou, bol som v nej za fešáka na skale, v Auparku aj doma na dvore (bude video), v práci a dokonca aj na dedine v kostole. Čo k tomu dodať? Snažil som sa povedať, možno trochu okľukou, že „vlčia bunda“ je univerzálny kus odevu.

Vzhľad a vyhotovenie

Montane Wolf

Už v úvodnom článku, kde som sa pokúsil návštevníkov našich stránok zoznámiť so značkou MONTANE som písal, že tieto produkty majú obzvlášť ľúbivý dizajn. Skutočne je tomu tak – bundička pôsobí dobre na pohľad, aj na omak. Kdesi na internete som čítal o WOLFovi článok a do pamäte sa mi vryli slová: „… nenechajte sa oklamať jej plyšovým vzhľadom.“ Slovné spojenie plyšový vzhľad naozaj skvele vystihuje podstatu. POLARTEC® Thermal Pro® High Void je veľmi príjemne chlpatý materiál. Úplne odlišný od väčšiny ostaných (mne známych) produktov tejto kategórie. Jej povrch ju predurčuje k tomu, aby sa stala vankúšom pri nocovaní v aute, stane alebo bivaku. Spoľahlivo nahradí toho starého vyblednutého a otrhaného plyšového macka, s ktorým potajme každý dobrodruh, turista a horolezec spáva. Prípadne si ním vysúša slzy popri tom, ako sa mu sťažuje na rozbité kolená, nohy spálené od lana, poomŕzané prsty, alebo len tíši depresiu z nevylezenej cesty, alebo exkluzívnu bolesť hlavy potom ako večer predtým vypil chatárovi všetku becherovku. (aj keď by sa každý pobil za to, že to nie je pravda – vieme o tom svoje). V mužskom prevedení ju môžete mať v zelenej, čiernej a modrej. Dámy majú na výber bledomodrú, čiernu a fialovú (dámska verzia sa volá Vixen).
Trochu som sa obával aby sa materiál nezačal trhať, púšťať chlpy, nitky, alebo sa predierať. Po cca 4 – 5 mesiacoch nosenia konštatujem, že všetko drží a je v poriadku.

Účel, výkon, parametre

WOLF JACKET váži 455 gramov. V batohu v podstate ani nie je cítiť (teda pokiaľ bundu pravidelne periete – teraz však hovoríme o váhe), ale hoden je niekoľkých teplých svetrov. Nie je to žiadna sranda, totiž, pokiaľ chcete na výlete mať po ruke len niečo na seba keď zájde slnko za oblak, tak sa v tej bunde pôjdete uvariť. Stalo sa mi niekoľkokrát, že som si ju obliekol pri podobnej príležitosti a po pár minútach som sa vyzliekal, pretože to bolo skrátka moc. Wolf nemá membránu proti vetru, ani proti vode. Robí to z nej čisto „zatepľovaciu“ vrstvu. Práve vďaka absencii membrán bolo možné dosiahnuť tú príjemnú váhu – teda ľahkosť pri zachovaní toho správneho hrejivého výkonu. Bunda má dve bočné vrecká a z vnútornej strany rukávov a po bokoch posilnenie proti oderu a má mierne stiahnuté konce rukávov a spodný lem.

Záver a hodnotenie:

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že som spokojný. Tieto slová by boli vystačili namiesto celého testu, ale to by ste sa toho asi moc nedozvedeli. Okrem toho vždy sa nájde nejaké to ale a inak tomu nebude ani tento krát. Skrátka nikto a nič nie je dokonalé. Obrblal by som trochu strih, ktorý je v niektorých situáciách na moju postavu trochu krátky v páse. Dĺžka rukávov sedí skvele, ale pri aktívnom pohybe napríklad pri sťahovaní lana mi úroveň pásu vylezie o niečo vyššie ako by bolo ideálne. Toto by som ale považoval za pomerne individuálny parameter, ktorý závisí od typu postavy a druhu aktivity, ktorú v bunde vykonávate. WOLF JACKET som si fakt obľúbil a nosím ho sebou v batohu, prípadne vozím v aute veľmi často, počas tých chladnejších mesiacov prakticky stále. Vetu vyjadrujúci moju spokojnosť možno aj dosvedčí a podporí fakt, že plánujem túto istú bundu kúpiť aj svojej manželke – len trochu bojujem s farbami. Ženám musí všetko dokonale ladiť. V podstate som pri nich zistil, že som farboslepý a nemám kúska citu pre kombináciu farieb. Ale s tým už nejako dokážem žiť.
Produkty značky Montane zoženiete v e-shope dohory.sk

FOTOGALÉRIA PRODUKTU

HORÁM ZDAR!

3 komentáre pre “WOLF JACKET – test produktu”

  1. miňodňa 01 jún 2012 čas 07:14

    peto neboj viacerí sme farboslepí

  2. karabasterdňa 28 máj 2012 čas 08:49

    Flafy je diktátor 🙂 Ťažko sa píše objektívny test na vec, ku ktorej máš citový vzťah. Odkedy mám flafyho, tak bárbina musela ísť bokom 😉

  3. &rejdňa 28 máj 2012 čas 08:45

    Táto flíska je proste „flafy (fluffy)“ 8)

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár