Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

sep 12 2012

SUNWISE TWISTER GREEN – test produktu

Autor

SUNWISE TWISTER GREEN - test produktu

Na úvod pár slov o značke SUNWISE:

„Trans-Global Sports Limited, so sídlom v Oxforde vo Veľkej Británii bola už od roku 1988 v športovom priemysle známa svojou kvalitou a servisom. Spoločnosť v roku 1996 vytvorila značku SUNWISE®, ktorá sa odvtedy vyvinula v celosvetovo uznávanú značku Britských okuliarov. Jej úspech naštartoval zavádzanie nových inovatívnych a vzrušujúcich modelov, s trvácnosťou a kvalitou, ktorú ľudia v poslednom desaťročí očakávajú.“

Samotná značka ponúka slnečné okuliare pre široké spektrum aktivít: od behu a cyklistiky, cez vodné športy, strelecké disciplíny až po golf, kriket a plážový volejbal. Aby toho nebolo málo, samotné prevedenie okuliarov môže byť celorámové (full-frame), s vymeniteľnými sklami (interchangeables), jednosklíčkové (one piece), výrobca tiež myslel na ľudí s menšou tvárou (petite) aj tých čo nosia dioptrické okuliare. Dá sa povedať, že SUNWISE robí okuliare na každého a pre každého.

Model TWISTER GREEN:

Patrí do radu „Sports & Outdoor“ v prevedení „Interchangeables“, teda s vymeniteľnými sklami. Prednosťami tohto prevedenia sú odolnosť, nízka váha, komfortné a bezpečné nosenie. Okrem toho je to aj najpredávanejšie prevedenie okuliarov SUNWISE. Celkovo je tento model dodávaný s tromi sadami nerozbitných polykarbonátových skiel (yellow, orange, smoke mirror) kategórie 1,2,3 so 100% UV ochranou. Samotný tvar skiel je navrhnutý tak, aby bola zabezpečená lepšia ventilácia a sklá sa nezahmlievali. Otvorený rám je veľmi flexibilný, bočnice majú plochý profil pre pohodlnejšie nosenie pod čiapkou alebo helmou. Toľko marketing výrobcu, a čo hovorí prax?

Skúsenosti:

Nosenie – na tvári ich skoro necítiť a pritom sedia pevne, tak ako ich založíte. Túto vlastnosť ocenia hlavne vyznávači horských bicyklov pri celodenných výjazdoch, keď ani pri dlhšom zjazde okuliare na tvári netancujú. Pritom nehrozia žiadne „otlaky“ na nose ani za ušami keď ich večer zložíte. Pogumovanie v miestach styku okuliarov s hlavou je príjemne mäkké a značnou mierou prispieva ku komfortu nosenia. Otvorený tvar skiel na vonkajšej stane má zabezpečovať lepšie vetranie, čo aj skutočne funguje. Sklá sa mi zatiaľ nikdy nezahmlily, pritom ani pri rýchlejšej jazde na bicykli „nefúka do očí“. Zároveň to ale znamená, že krytie očí zo strán nie je stopercentné, teda ich nemožno doporučiť napr. na ľadovec.

Sklá – sú veľmi ľahké a na omak odolné (nerozbitnosť som neskúšal), poskytujú čistý a jasný obraz bez deformácií. Žlté (kategórie 1) a oranžové (kategórie 2) sklá sú vhodné pre slabšie svetelné podmienky keď je „pod mrakom“ alebo je slnko už nízko nad obzorom. Tmavé (kategórie 3) sklá sa mi osvečili hlavne počas jasných dní pri celodennom pobyte na slnku. Farebné sklá som používal prevažne len na bicykli. Žlté sa osvečili aj v hustejšom lese s menšou intenzitou svetla, oranžové skôr v otvorenej krajine. Tmavé sklá som využíval hlavne počas peších presunov v horách.

Výmena skiel – pri prvom menení skiel som chvíľu zápasil s rámom. Podľa návodú na výmenu, ktorý je aj na webe výrobcu, nie je z obrázkov úplne jasné ako presne treba rám ohnúť, aby sa dalo sklo vytiahnuť. Pri skúšaní sa mi dokonca podarilo „vyhnúť“ kúsok drážky, v ktorej je sklo fixované. Nakoniec sa mi ho podarilo uvolniť a záhada bola vyriešená. Tŕňovitý výstupok na skle, ktorý ho aretuje nad nosom nebol dôkladne opracovaný, čo bránilo v jeho uvoľnení. Tento nedostatok sa vyskytol na jedinom zo šiestich skiel, takže to hodnotím skôr ako náhodnú chybu. Zvyšné skla už išli vybrať/založiť celkom ľahko a intuitívne. Samotný rám je pružný a pevný zároveň, takže sa netreba pri výmene báť, že sa zlomí.

Zhrnutie – značka SUNWISE u mňa po skúsenosti s modelom Twister zaujala vysoké miesto v rebríčku kvalitných slnečných okuliarov. Špecifický dizajn, kvalitné prevedenie, komfort nosenia a variabilnosť použitia – to nie sú len marketingové reči, to sú overené fakty. Ak beháte, bicyklujete, chodíte po horách alebo proste len radi trávite čas aktívnym pohybom v prírode a potrebujete ochranu očí pred slnkom, voľbou značky SUNWISE získate určite skvelého služobníka.

Okuliare SUNWISE Twister je možné zakúpiť v eshope dohory.sk za 35,90€.

FOTOGALÉRIA PRODUKTU

HORÁM ZDAR!

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár