Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

júl 15 2009

Stan Nordisk Blixen 2 SI 2000

Autor

Stan Nordisk Blixen 2 SI 2000

Pred našim odchodom do švajčiarskeho Zermattu nás oslovila výhodná ponuka internetového obchodu www.sportactive.sk ohľadne možnosti zapožičania, otestovania a v prípade spokojnosti obstarania testovaného produktu so zľavou 50% plus DPH. Keďže náš prvotný zámer bolo využiť kempové miesto pod chatou Hörnlihütte pred výstupom na 4478 m vysoký Matterhorn, naša voľba padla na „mimoriadne odolný, veľmi dobre technicky riešený stan Blixen 2 SI 2000, určený pre dvojicu, ktorá vyhľadáva náročné akcie, ale potrpí si pritom aj na pohodlie, na výrobu ktorého boli použité len tie najlepšie, precízne spracované materiály.“ Marcel, Evka a Ďuro mali k dispozícii zodpovedajúci vlastný stan, ja /Majky/ a Miňo sme využili ponúkanú možnosť vzhľadom k tomu, že podľa internetových propozícii bol daný stan presne to, čo sme potrebovali. Škoda, že pôvodný zámysel „prežiť“ celý čas pod stanmi nevyšiel z dôvodu „oficiálneho zákazu kempovania“, hoci to až tak celkom nebola pravda.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
Dátum :
03.-10.07.2009
Produkt :
Stan Nordisk
Blixen 2 SI 2000
Počet miest :
2
Počet vchodov :
1
Počet kotviacich kolíkov :
24
Farba :
Zelená
Konštrukcia :
Alu-T6/8,5 mm/5 oblúková
Vonkajší materiál :
Northec SI-2000
Vnútorný materiál :
240T Nylon -priedušný
Podlaha :
210T Nylon PU - spevnená
Vodný stĺpec podlaha :
10 000 mm
Vodný stĺpec stan :
2 000 mm
Kompresná veľkosť :
21 x 61 cm
Hmotnosť :
4 000 g

– Hodnotenie –

Jeden hlavný vchod do predsiene s obojsmernými zipsmi krytými légou. Dva polkruhové vchody do vnútorného stanu s moskytiérou, uzatvárateľné obojsmerným zipsom. Možnosť oddelenia moskytiéry. Štyri odvetrávacie otvory vnútorného stanu, taktiež štyri na tropiku. Po oboch vnútorných stranách stanu sú našité štyri odkladacie kapsy, kde môžeme odložiť najčastejšie používané veci a nemusíme ich stále hľadať v batohu. Dostatok miesta a komfortu pre dve osoby. Dve priestranné predsiene využiteľné na uskladnenie obuvi, batohov, výzbroje… Za nepriaznivého počasia /silný vietor/ stavba nie je obtiažna, pretože vnútorný stan je možné ihneď ukotviť. Súčasťou stanu je servisné balenie pre prípad rýchlej opravy poškodeného stanu. Medzi tropiko a vnútorný stan sa vkladá penová výstuha, ktorá zamedzuje kontaktu tropika a vnútorného stanu. Oceníte najmä pri silnom daždi. Počas dlhých pochodov je vhodné jednotlivé diely stanu rozdeliť medzi nocľažníkov, štyri kilogramy na chrbte je na jedného vcelku dosť.

– Výhody –

– Komfortný a priestraný stan,
– Jednoduchá a rýchla stavba,
– Veľký počet kotviacich bodov,
– Odvetrávanie,
– Dostatočný počet odkladacích káps,
– Penové výstuhy oddeľujúce tropiko a absidu,
– Servisné balenie na rýchle opravy stanu,
– Kvalitné spracovanie jednotlivých dielov.

– Nevýhody –

– Chýbajúce snehové límce,
– Chýbajúca horná sieťka slúžiaca ako odkladací priestor,
– Výška odkladacích káps,
– Polkruhové otváranie,
– Hliníkové prúty,

Celkovo môžeme vyjadriť spokojnosť zo stanom. Na základe našich poznatkov je jeho využitie orientované na menej náročné akcie. Z dôvodu chýbajúcich snehových límcov nie je vhodný na zimné akcie.

FOTOGALÉRIA PRODUKTU

HORÁM ZDAR!

Nie je možné pridať komentár.