Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

mar 28 2011

V Bulharsku na lyžiach

Autor

V Bulharsku na lyžiach

Priznám sa, že keď sme koncom februára odchádzali lyžovať do Bulharska, príliš veľký optimista som nebol. Snehové podmienky u nás boli biedne a nechcelo sa mi veriť, že na juhu Európy to bude lepšie. Našťastie som sa úplne mýlil.

Destinácia Borovets v Bulharskom pohorí Rila predčila moje očakávania v každom smere. Miestne lyžiarske stredisko sa s prižmúrenými očami dá prirovnať k našej Jasnej, akurát že zjazdoviek je viac, sú dlhšie, vyššie položené a ceny sú nižšie.

Hneď prvý deň sme sa vzhľadom na počasie rozhodli absolvovať túru na najvyšší miestny vrchol Musala (2925 m.n.m.). Pomohli sme si lanovkou na Yastrebetz (2369 m.n.m.), takže nahor to bolo len príjemných 500 výškových metrov a čakalo nás takmer kilometer zjazdu. V tejto oblasti príliš veľa snehu nebolo, ale žľab z vrcholu bol v pohode zjazdný a navyše na stabilitu otestovaný tromi miestnymi predskokanmi.

Druhý deň sa počasie zhoršilo a tak sme si čas krátili výšľapmi po zjazdovkách. To čo však prišlo ďalšie dva dni už naozaj zahnalo akékoľvek moje pochybnosti o skialpovaní v Bulharsku. Priznám sa že miestopis navštívených oblastí vo mne hlbokú stopu nezanechal, ale pohybovali sme sa v oblasti Siedmych jazier a Majlovice. Hlavne druhá menovaná by začiatkom jari rozhodne stála za minimálne týždňovú návštevu. Jednoducho ak ste tu len jeden deň tak si neviete vybrať…

Prostredie veľmi podobné našim Tatrám, výborné snehové podmienky, krásne počasie, výborná partia, no jednoducho výlet ako má byť.

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

4 komentáre pre “V Bulharsku na lyžiach”

 1. marekdňa 29 mar 2011 čas 21:44

  veru bolo tam super Miňo, Gabika odporúčam, Klára bohužiaľ nikoho takého som nestretol. Miňo ja neviem o čom to píšeš 😀 (takže radšej súkromne…)

 2. miňodňa 29 mar 2011 čas 20:20

  super to tam vyzerá, škoda že som nemohol isť, ale Marek čo ten minubus plný báb??? 🙂 či o tom radšej súkromne 🙂

 3. gabdňa 28 mar 2011 čas 18:03

  Vďaka za tip Marek. 🙂

 4. Kláradňa 28 mar 2011 čas 17:34

  Marek, len som vám ticho závidela! Krásne hory aj mimo zimy a tie mechany,
  juchúúú…Nepridal sa k vám náš kamarát Lajko?
  Sorry, zabudla som sa podpísať, už som bola v myšlienkach v tých mechanach.

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár