Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

jan 07 2011

Trojkráľový bivak

Autor

Trojkráľový bivak

Predpoveď počasia na predĺžený víkend nebola nič moc, oteplenie a dážď – v januári! A tak pod heslom „teraz alebo keď naprší a uschne“ som sa rozhodol ísť načerpať trochu energie do našich ešte zasnežených hôr.

V konečnom počte dva kusy sme sa nemuseli viazať na žiaden pevne stanovený čas, a tak sme rovnomerne nabalení začali šľapať až na poludnie. Už z diaľky bolo jasne vidieť ostrú šedosivo-bielu hranicu. Za ňou nás už vítala krajina odetá do bieleho páperia. Oblaky letiace nám nad hlavami predznamenávali „svižný vánok“, ktorý nás čaká na hrebeni. Zvuk vetra opierajúceho sa o koruny stromov pripomínal zvuk prelietajúcej stíhačky. Proste pohodička ako má byť.

Keďže les poskytoval aké-také závetrie, ani sme ďalej nehľadali a rozložili sme sa na jeho okraji. Stavbu a ukotvenie nocľažiska sme stihli za svetla, aj keď to nebolo úplne bez problémov (ach tie zamotané šnúry). Počasie si stále húdlo tú istú nôtu, a tak sme ani dlho neotáľali a zaliezli dnu do tepla spacákov. V obývačkovom pohodlí sme si uvarili vínko a plnými dúškami si užívali tú pohodu.
Bola už tma keď sme začuli „tie zvuky“. Zhasnúť a ticho! Načúvame čo to môže byť. Predstavivosť pracuje na plné pecky – okolo asi snorí nejaká zver. Všetko by bolo o.k. keby nám obom nebolo treba ísť „na malú“. Keď ani po dvoch hodinách, počas ktorých som skúšal plašenie svietením, pískaním a kričaním zvuky neustávali, vybral som sa von na prieskum. A čuduj sa svete – nikde ani nohy, ani tých prípadných stôp po nich. Nad rozuzlením tejto záhady sa budem ešte dlho smiať. Poviem len toľko, že zle dotiahnutý klikací uzáver na položenej termoske s čajom dokáže občas vylúdiť všelijaké zvuky 😀 .
Ráno nás privítalo bezvetrím a hmlou. Bolo už cítiť mierne oteplenie. Po kráľovských raňajkách a zbalení naberáme smer domov. Stopy zo včera sú zaviate, tak si to prešľapávame aj cestou dole.
Predpoveď počasia nanešťastie vyšla, je 5 stupňov a mňa teší aspoň to, že som si stihol aspoň nateraz užiť trochu tej zimnej idylky.

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

3 komentáre pre “Trojkráľový bivak”

  1. gabdňa 10 jan 2011 čas 16:59

    Korenia bolo tak akurát :-)eej, veru to bol zážitok, ja sa ešte teraz uchechtávam pri pomyslení na agresívne srnky 🙂 A to étericko-famúzne ráno..

  2. Miňodňa 09 jan 2011 čas 11:06

    Pekné fotky, muselo byť fajn aj s tou termoskou :), nabudúce sa aj ja pripojím.

  3. zuzanacidňa 08 jan 2011 čas 15:35

    Prfektny clanok &rej. Aj s tymi fotos. Musel to byt pekny zazitok :)). Skorica bola?

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár