Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

feb 03 2014

STOP ťažbe andezitu v pohorí Vtáčnik

Autor

STOP ťažbe andezitu v pohorí Vtáčnik

Členovia hikers.sk by radi dali do pozornosti možnosť vyjadriť svoj nesúhlas s ťažbou andezitu v pohorí Vtáčnik. Oblasť ťažby sa nachádza v blízkosti turistami vyhľadávaných lokalít, Gepniarovej a Bystričianskej doliny, lezeckej oblasti Hrádok a bouldrovej oblasti Končitá. Nevôľu s ťažbou nerastu v tejto lokalite prejavujú aj obyvatelia blízkych obcí Kamenec pod Vtáčnikom a Zemianske Kostoľany, ktorých sa táto ťažobná aktivita priamo dotýka.

SHS James, Horolezecký klub Baník SUB Prievidza a Alpin klub Prievidza vyjadrili svoj nesúhlas verejne a iniciovali vznik petície. Na nasledujúcej linke si môžete prečítať oficiálny prejav nesúhlasu vyššie spomenutých spolkov a tiež podpísať petíciu.

Vyjadrenie nesúhlasu a petícia. (klik)

Tím hikers.

1 komentár pre “STOP ťažbe andezitu v pohorí Vtáčnik”

  1. karabasterdňa 06 feb 2014 čas 09:21

    Petícia už má cez 2000 podpisov a dúfam, že to je ešte len začiatok. RTVS pripravuje reportáž, boli nakrúcať priamo na Hrádku:
    http://www.codnes.sk/fotoreporty/foto-video-lezecka-oblast-hradok-nenechajme-si-znicit-prirodne-bohatstvo
    Okrem toho sľúbil reportáž aj Jožo Kubáni, tak uvidíme čo z toho bude. Viacero slovenských webov sa už zapojilo a problém sa dostáva do povedomia verejnosti. Na Hrádku pribudla nová tabuľka s textom „Dobývací priestor Bystričany – zákaz vstupu“ Oslovte aj svojich známych, ktorým to nie je jedno.
    Peter

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár