Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

apr 16 2012

Speleoškola

Autor

info – V roku 2012 sa pod záštitou Slovenskej speleologickej spoločnosti po prvýkrát uskutoční Speleoškola, ktorá ako prvá ponúka jaskyniarske kurzy pre širokú verejnosť. Realizátormi tohto kurzu sú jaskyniarske kluby Speleo Bratislava a Speleklub Trnava, ktoré pracujú najmä na území Malých Karpát. Ide o kluby s dlhoročnou tradíciou a vysokou odbornosťou v oblasti speleológie. Našim partnerom je Slovenská speleologická spoločnosť, ktorá združuje jaskyniarov na celom Slovensku. Takže, ak máte záujem o spoznávanie čara neprístupných jaskýň, zdokonaliť sa v technikách pohybu v jaskyniach, na lane, mapovaní, či iných jaskyniarskych disciplínach – kurz je určený práve pre Vás! Zároveň kurz môže byť pekným zážitkom, strávenými s príjemnými ľuďmi v srdci malokarpatskej prírody.
Po štvordňovom úspešnom absolvovaní kurzu Vám bude vystavený certifikát, ktorý Vám bude umožňovať prihlásiť sa ako člen – čakateľ do jaskyniarskych skupín pracujúcich na Slovensku. Tím Speleoškoly.

2 komentáre pre “Speleoškola”

  1. Daniel Moravanskýdňa 18 jún 2012 čas 21:10

    Mily Tomas,
    pochopil si Ty vobec zakladnu myslienku Speleoskoly pre verejnost? Ja osobne mam pocit, ze team speleoskoly chcel priblizit svet SSS a jaskyniarstva beznej verejnosti a to sa da iba ak sa tymi jaskyniarmi stanu aspon na tie styri dni (este ze ta zakladna vystroj je taka lacna). Co sa tyka jaskyn, neviem ci si mal moznost vidiet j. Staru gardu alebo Velke prepadle. Su to regulerne jaskyne vertikalneho charakteru a najdes tam vsetko (traverzy, kovove i lanove rebriky, sirsie, ci uzsie miesta, ba dokonca i vodny tok). Iste zlanovat na prvy krat taku Bezodnu ladnicu (-75 m ak sa dobre pamatam) ci Zvonivu jamu (-100 m) je adrenalinovy zazitok najma pre cloveka, ktory ma za sebou pobyt na trenazeri v celkovom sucte zavratnych 4 az 5 hodin. No a zaverom by som sa Ta chcel spytat, preco si neprisiel s touto myslienkou Ty davno predtym ved tie jaskyne v Slovenskom krase su uzasne?

  2. Tomášdňa 20 máj 2012 čas 17:07

    Nechcem urazit, ale prihlasit sa ako cakatel(clen) do jaskyniarskych skupin mozu nadsenci speeleologie(speleoalpinizmu) aj bez akehokolvek certifikatu. Ak by mal niekto zaujem takuto cinnost ,,okoštovať,, sprostredkovat mu to mozem aj ja. V srdci slovenskeho jaskyniarstva, Slovenskom krase , s podstatne nizsimi nakladmi a podla mna aj ovela pestrejsim vyberom jaskyn a priepasti. Sice bez certifikatu, ale radsej budem vediet co robim , ako sa hrdit nejakym papierom. kontakt mail T.

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár