Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

okt 17 2018

Pobyt na Prednej hore

Autor

Pobyt na Prednej hore

Počas slnkom zaliateho októbrového víkendu spojeného s pobytom na Prednej hore v objatí čarokrásneho Národného parku Muránska planina som mal možnosť v sobotu si vychutnať výstup na Muránsky hrad. Hoci pojem Predná hora mnohým znalcom okamžite evokuje zariadenie na liečbu rôznych závislostí, nie je to celkom tak. Tento jedinečný kút Slovenska ponúka okrem spomínaného zariadenia aj široké možnosti aktívneho odpočinku. Jedným z nich je aj Muránsky hrad, tretí najvyššie položený hrad na Slovensku.

Na sobotný deň sme teda dostali priepustku po intenzívnej piatkovej liečbe. Okrem priepustky do batoha balíme zvyšné medikamenty, ktoré sme nestihli užiť. Takto vystrojení a vybavení začíname pozvoľne kráčať zo sedla Predná hora po žltej značke. Trasa vedie prevažne lesom, čo nám veľmi vyhovuje, keďže ešte cítiť krutosť piatkovej liečby. Po opustení žltej značky sa napájame na modrú a tá nás privedie ku chate pod Muránskym hradom. Naše duše pookrejú, zistiac, že chata je v prevádzke. Objednáme teda ďalšie medikamenty v podobe národného lieku – borovičky. Je nás sedem nedoliečených, pán za pultom si vypýta 4,90 €. Jedna dávka á 0,70 €! Škoda, že to nie je hradené zdravotnou poisťovňou.

Z chaty na hrad je to skutočne na skok. Doskáčeme a následne do návštevnej knihy nezmazateľne skomponujeme posolstvo pre ďaľšie generácie. Priestor hradu, teda už len zrúcaniny okrem vstupnej bašty je značne rozľahlý. Je tu miesto na sedenie i poležanie. Čím je však toto miesto obzvlášte mámivé sú vyhliadky na okolitú krajinu. Užívame si to plnými dúškami.

Deň sa začína schyľovať ku koncu a i my musíme niekam hlávku uchýliť. Rozlúčime sa s touto čarokrásnou lokalitou a po tej istej trase sa vrátime späť. Mená zúčastnených „pacientov“ prezrádzať nebudem z dôvodu neprezradenia lekárskeho tajomstva. Chcem len vysloviť poďakovanie za príjemné chvíle strávené v tejto malebnej končine.

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

1 komentár pre “Pobyt na Prednej hore”

  1. &rejdňa 18 okt 2018 čas 09:16

    Pekná prechádzka, „pacienti“ 🙂

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár