Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

júl 21 2011

Rekreanti liezli na Súľove

Autor

Rekreanti liezli na Súľove

V sobotu, 16teho júla, si lezecké jadro nášho O.Z. urobilo krátku pauzu od štandardného wellness víkendového programu a uskutočnilo krátky výjazd na Súľovske skaly. Slnko v dolinách poriadne pieklo a tak hrozilo, že by z toho jeden mohol ostať regulérne pripečený. Únik z matrixu nám poskytol exit 442 na diaľnici D1 smerom na Žilinu a následný presun už pokojnou cestou do obce Súľov Hradná. Pod samotnými súľovskými stenami bol príjemný chládok, čo sa už teda nedá povedať o pohybe priamo v nich. Našťastie som liezol v prilbe, ktorá je u mnohých lezcov na skalkách veľmi nepopulárna.

Dôvodom je následný veľmi ne-cool imidž lezca. Keďže mne look záhradkára a chlapca z pod humna so slamou na hlave i trčiacou z vačku skôr vyhovuje, prilbu som si štandardne nasadil a ušetril som si nepríjemnosti spojené s prehriatim tekvice v horúcich stenách. To sa už napríklad nedalo povedať o junákovi lezúcom síce o triedu či dve lepšie ako ja, ale bez nej. Neodchádzajte, nasleduje dramatizácia.

Spomínaný chlapčisko vsadivší na ľúbivý imidž, priznávam boli v sektore aj svieže devy, podcenil slnko a toto mu po chvíli celkom zavarilo (doslova); alebo žeby to nebolo slnkom? Z hlavy začala stúpať para a následný pretlak mu nedovolil sa pri páde vo vzduchu skonsolidovať. Padol teda dolu hlavou. Nanešťastie nemal prilbu, ale našťastie (toho mal tentokrát viac) sa mu nič nestalo, lebo hlavu si o skalu neudrel.

Lezecká úderka Hikers v inkriminovanú sobotu pôsobila v sektoroch „Tabuľa“ a neskôr „VPN“, medzi fotkami sú vyznačené v náhľade aj cesty, ktoré sa v ten deň na tabuli liezli. okrem týchto sme ešte na VPN pripojili do zbierky a rekreačného denníčka ďalšie dve. Tu je menný zoznam ciest:

Cumel (V-)
Celkom pekná (V)
Špagety (VI-)
Vajdátor (VI)
Hodvábna cesta (VI)
Cesta svedkov liehovových (VI+) *ku koncu teda krutých 6+
Mirove prebudenie (VII-)
Odysea (VII)

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU


HORÁM ZDAR!

6 komentárov pre “Rekreanti liezli na Súľove”

 1. stewiedňa 27 júl 2011 čas 09:38

  Sulov! to si pamatam este z detstva, ked sme tam chodili s bratrancami a sestranicou

 2. karabasterdňa 23 júl 2011 čas 07:16

  🙂 Zuzi nebol členom oz

 3. minodňa 22 júl 2011 čas 18:56

  ľudkovia to bola lezba, bo super 🙂

 4. Kláradňa 22 júl 2011 čas 15:48

  Zuzka, Ty hovoríš tej časti tela, ktorá si tak pohodlne „lebedí“ na stoličke v práci „kondička“? Tak nech Ti len nerastie, na skale sa ťažko potom posúva
  nahor.

 5. Zuzanadňa 22 júl 2011 čas 14:08

  chlapci pekné, akčné fotos umocnené slnečným počasím. opäť len tíško závidím a premýšľam, prečo tá moja kondička nerastie, keď má na to v práci na stoličke také ideálne podmienky…
  Peťo celkom si v článku nenaznačil, či chlapčisko vsadivší na ľúbivý imidž devy vabúci bol členom O.Z., no na fotkách len jeden bez prilbičky baletí.

 6. &rejdňa 21 júl 2011 čas 20:37

  Kolega záhradkár to pekne vystihol, rekreácia ako sa na pestovateľov patrí 😀

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár