Tím Hikers

Kalendár podujatí

Návštevná kniha

Tím Hikers
Kalendár podujatí
Návštevná kniha

Niekoľko slov o nás, o našom vzťahu a postoji k horám.

V tejto časti môžete nájsť pripravované podujatia jednotlivými členmi nášho tímu.

Ak by ste nám chceli len tak niečo všeobecné odkázať, môžete učiniť tu.

sep 16 2011

Eko-akcia 2011

Autor

Eko-akcia 2011

Zubaté slniečko rozosmieva vrcholky roháčskych úbočí, vietor šepká rýmy korunám stromov, jesenná nálada klopká na dvere……a pred obecným úradom je rušno, akoby práve začínal dedinský jarmok. Dvadsať členov OZ Hikers sa zhromaždilo na odboj proti odpadkom v prírode, tzv. ekoakciu.

Tentokrát sme o spoluprácu požiadali obec Zuberec a naša púť začala práve pred obecným úradom. Vopred oslovení zamestnanci obce prijali našu ponuku s uznaním a spoločne sme sa uzhodli na čistenej trase: okolie turistickej cestičky z dediny po skanzen v Brestovej – Múzeum oravskej dediny a amfiteáter Podroháčskych slávností. Trasa vedie lesom z jednej strany lemovaná potokom, z druhej kopírovaná cestou. Nie je turisticky vôbec náročná, skôr vychádzková. Touto trasou začínajú niektorí turisti svoj výstup na turistické chodníky Západných Tatier. Je to aj ideálna prechádzka pre rodiny s členmi všetkých vekových kategórií.

Po rozdelení sa do dvoch skupín sme vyfasovali od obecných spolupracovníkov veľké vrecia na odpadky a zahájili sme zber z dvoch strán. Prvá skupina postupovala od dediny, druhá sa vyviezla k amfiteátru a vytvorením širokej rojnice šla smerom k dedine. Už po prvých krokoch v predklone bolo jasné, že vybraná lokalita nie je vyhľadávaná len milovníkmi prírody. Medzi najhodnotnejšie zberateľské kúsky zaraďujem kryt na elektrický ohrievač (ktorý zrejme padol z bytu veveričkám, keďže bol ukrytý pod korunou starého smreka) a pneumatiku kolesa z traktora, žiaľ už nezodpovedajúcu pojazdným nornám. Obe skupiny sa stretli zhruba na polceste, kde nás už čakala obecná multikára. Vývoz odpadu už bol v réžii obce.

Týmto by sme chceli obci Zuberec poďakovať za spoluprácu, pretože nám značnú časť práce zjednodušila a ústretoví zamestnanci len potvrdili, že aj im záleží na prostredí, ktoré nás ľudí v podstate reprezentuje.

FOTOGALÉRIA K PODUJATIU

HORÁM ZDAR!

2 komentáre pre “Eko-akcia 2011”

  1. karabasterdňa 19 sep 2011 čas 12:44

    Ahoj členovia. Ďakujem všetkým za účasť. Zápis zo snemu až v priebehu cca 7 dní, nakoľko toho mám v práci pomerne dosť.
    Peter.

  2. Kláradňa 11 sep 2011 čas 15:37

    Peťko, krásna uputávka na krásnu akciu! Už sa tešííííím, dovidenia……..

Trackback URI | Kanál RSS

Pridaj komentár