sep 10 2010

Babie leto v Dolomitoch 2010

Autor

Babie leto v Dolomitoch 2010

Dolomity úspešné už po druhý krát. Nadšenie z minulého roku z nás nevyprchalo a tento krát sa ku nám pridali okrem členov hikers tímu aj “civilisti”. Cieľom našej výpravy bola nádherná skupina Brenta, ktorá je od centrálnych dolomitov tak trochu bokom. Krásou za nimi však v žiadnom prípade nezaostáva. Cestou do Brenty sme sa ešte na jeden deň zastavili aj neďaleko Cortiny, ale o tom už nižšie v texte. Čítaj ďalej »

Share Button

4 komentáre

sep 20 2009

Dolomity 2009

Autor

Dolomity 2009

Po naozaj náročnom pracovnom skorotýždni sme sa štvrtok 10.09.2009 večer, podľa plánu, stretli v Stupave u Luboša v zostave: Peter Karaba mladší, Peter Karaba starší, Andrej, ktorý bol s nami na prechode cestou orlov v poľských tatrách a domáci pán Luboš Bašti. Štyria sme sa perfektne a pohodlne pomestili do osobného kombi aj s batožinou a prémiovými záležitosťami typu: veľká plynová bomba, kempingový stôl, stoličky a 2 kartóny pivka. Čítaj ďalej »

Share Button

Comments Off

júl 17 2009

Víkend na lane

Autor

Víkend na lane

Keď som písal prihláseným účastníkom na tohtoročnú akciu pokyny, upozorňoval som na potrebu zásobenia sa väčším množstvom tekutín. Mám ešte v živej pamäti náš boj o vodu v minulom roku. To som však netušil, že si jej tento rok užijeme až po krk. Čítaj ďalej »

Share Button

Comments Off

jún 28 2008

Kaiser Franz Joseph Klettersteig, putovanie do neznáma a iné slasti…

Kaiser Franz Joseph Klettersteig, putovanie do neznáma a iné slasti...

To snáď nie. Tak toto je asi začiatok aj koniec mojej klettersteigovej kariéry.“ To boli moje prvé myšlienky keď som uvidel cieľ našej cesty za ďalším (mojim prvým) ferratovým dobrodružstvom. Už spomínaným cieľom našej cesty boli Ennstalerské Alpy v Štajersku, kde sa nachádza banícke mestečko Eisenerz a dve ferraty – Kaiser Franz Joseph Klettersteig (D) a Rosslochhöhlen Klettersteig (D/E), ktoré sme úspešne zdolali. Čítaj ďalej »

Share Button

Comments Off

máj 12 2008

HTL Steig und Blutspur

Autor

HTL Steig und Blutspur

Hneď, ako som v kalendári CK Rokošport na rok 2008 zočil tajuplný názov „HTL Steig“ moja pozornosť sa zbystrila. Preletel som očami stručný popis tejto akcie a bez váhania sa prihlásil. Údajne jedna z najťažích zabezpečených ciest v Európe, obtiažnosti C/D, D a D/E…hmm, tak tam nesmiem chýbať! Čítaj ďalej »

Share Button

Comments Off

okt 05 2007

Hory v okolí Lago di Garda

Autor

Hory v okolí Lago di Garda

„Už sa to začína trhať!!!“ upozorňuje Maťo už poniekoľký krát, súčasne ukazujúc na malý modrý ostrovček na oblohe plnej dažďových mrakov plávajúcich nad horolezeckým mestečkom Arco (85 m.), nachádazjúcim sa v oblasti Gardského jazera /Lago di Garda/ v Taliansku. Uvedené mestečko sa stalo na 6 dní „základným táborom“ pre členov výpravy „Hory v okolí Lago di Garda rukami – nohami“ organizovanej CK ROKOŠPORT. Čítaj ďalej »

Share Button

Comments Off

sep 15 2007

Víkend v Mŕtvych horách

Autor

Víkend v Mŕtvych horách

V okresanej zostave oproti pôvodnému plánu sa zúčastnili členovia Hikers teamu Fidžo a Ľubošš ďalšieho podujatia organizovaného CK Rokošport. Spolu s nami sa zúčastnil ešte Ľuboš, náš kamarát už z niekoľkých spoločných akcií na horách. Víkendové podujatie bolo nasmerované do rakúskych Álp, konkrétne do oblasti mŕtvych hôr (Totes Gebirge). Čítaj ďalej »

Share Button

Comments Off

jún 30 2007

Via ferraty v národnom parku Gran Sasso

Autor

Via ferraty v národnom parku Gran Sasso

Po základných informáciách od Maťa Nemčeka o novom podujatí v ponuke CK Rokošport som sa rozhodol zúčastniť zájazdu nasmerovaného do národného parku Gran Sasso e Monti delle Lagha v Taliansku. Napokon sa pridal aj Miňo a okrem neho doplnili výbornú partiu Vlado Luptovský, samozrejme naše dudrieny (Anka, Ivanka, Marika, Vierka a Gabika), no a náš prenasledovateľ Ondrík. (Pre nezainteresovaných celú trasu absolvoval za nami ako doprovod na vlastnom aute). Národný park, ktorý bol cieľom našej cesty je súčasťou pohoria Apenín, len na skok od Ríma. Čítaj ďalej »

Share Button

Comments Off

máj 10 2007

Via ferraty v oblasti Hohe Wand

Autor

Via ferraty v oblasti Hohe Wand

Chcete si užiť krásne lezenie po feratách a nechcete cestovať ďaleko do Álp či Dolomitov? Ak áno, stačí navštíviť náhornú plošinu Hohe Wand, nachádzajúcu sa v oblasti Gutensteiner Alpen, len cca dve hodiny jazdy autom z Bratislavy. Táto oblasť ponúka slušné množstvo via ferát rozličných obtiažností, cyklotrás, turistických trás, príjemných chát i s celoročnou prevádzkou. Čítaj ďalej »

Share Button

Comments Off